Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

  1. Obdarzeni największym darem, darem Ducha Świętego idźmy głosić Ewangelię Chrystusa, aby rozpalać i budować w jedności wspólnotę Kościoła. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny Okres wielkanocny. Dziś odpust w Rzuchowej. Dziś można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo w śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź. To I niedziela miesiąca – adoracyjna, ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Święto dziękczynienia w Polsce.

 

  1. Jutro święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00 i 18.00; w poniedziałek wspomnienie dowolne bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz.; w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Życzenia…

 

  1. Następna niedziela to Uroczystość Trójcy Świętej – zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. Ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

  1. Propozycje ewentualnych haseł do ołtarzy Bożego Ciała:

1.„To czyńcie na moją pamiątkę”

2. „Wy dajcie im jeść”

3. „Opowiadajcie, co was spotkało”

4. „Bądźcie jednym ciałem”

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Słowik-Skiba, Słowik, Dyląg, Nosek, Jurek-Barczak. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Stankowska Alfreda i Majka Halina.

 

  1. W piątek na spotkanie zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny: o godz. 17.30 modlitwa adoracyjna wobec Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji a po Mszy św. krótkie spotkanie w kościele; tradycyjnie w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.