Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Wraz z całą wspólnotą Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech obudzi ona w naszych ser­cach radosną nadzieję niekończącego się życia, aby
  z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności. Msze św. dziś o godz. 00 (po procesji rezurekcyjnej o 6.30), 11.00 i 16.00. W kaplicy o 9.00.

 

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7.00, chrzcielna o 11.00 i o 12.30. W kaplicy o 9.00. Składka na KUL i UPJPII.

 

 1. Wpłynęło wiele życzeń świątecznych dla całej parafii: od władz państwowych – p. Wójt był osobiście – treść  życzeń w gablocie; z Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, WSD i innych instytucji kościelnych, także z parafii, gdzie kiedyś pracowałem.

 

Przekazując te życzenia, pragnę w imieniu Ks. Wikariusza i własnym objąć wszystkich Parafian i Gości i życzę wielu sytuacji, w których dostąpicie mocy Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech Jezus ożywia w was to, co umarło, niech przywróci do życia wasze miłości, przyjaźnie, niech rozbudzi i umocni wasze nadzieje i pomoże ziścić się waszym planom. Niech nade wszystko obdarzy Was swoją Łaską i wielką radością.

 

 1. W imieniu całej parafii z serca dziękuję za przygotowanie obchodów świątecznych: Ks. Wikariuszowi Adamowi, p. Kościelnemu, p. Organiście, p. Szafarzom i LSO za przygotowanie i czuwanie nad pięknym i sprawnym przebiegiem ceremonii Wielkiego Tygodnia, za zaangażowanie w posługę w zakrystii i przy ołtarzu. Dziękuję wykonawcom za proklamację opisu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek oraz innych śpiewów liturgicznych, dziękuję osobom zaangażowanym za dekorowanie kościoła i ołtarza na święta, za ogrom pracy włożonej w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję orkiestrze za udział w liturgii poranka wielkanocnego. Dziękuję OSP Szczepanowice za wartę honorową przy Grobie Pańskim. Dziękuję wszystkim za udział w liturgii Triduum Sacrum i trwanie na adoracji przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuję za systematyczną troskę o czystość szat liturgicznych, obrusów i bielizny kielichowej. Nie chciałbym tu absolutnie nikogo pominąć. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do podniosłego przeżycia Świąt Paschalnych w parafii dziękuję pięknym, staropolskim: Bóg zapłać.…

 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota kwietnia. Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed Mszą św. W I czwartek o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna za kapłanów i o nowe powołania.

 

 1. W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.
 2. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

 1. W sobotę 6 kwietnia Diecezjalne Święto Caritas.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia, ofiary do puszki na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej, a ponieważ to pierwsza niedziela miesiąca – taca na cele diecezjalne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia w Wielkanoc przed Mszą św. o godz. 16.00, w Poniedziałek Wielkanocny przed sumą, zaś w pozostałe dni tygodnia przed Mszą św.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 200 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Słowik, Maniak, Zbylut – Kuta, Leśniak, Zapart. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Wiesława i Marta Jadwiga.

 

 1. W środę na Mszę św. zapraszamy dzieci kl. III SP w ramach przygotowania do I Komunii św. Po Mszy św. i Nowennie spotkanie.

 

 1. W piątek na Mszę św. zapraszamy kandydatów do Bierzmowania. Również w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Ogłoszenie Wójta Gminy Pleśna – osobna kartka i w gablocie..

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Pabiana. Dobry Jezu…