NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PANA 11 IV 2020

  1. Łącząc się duchowo i za pośrednictwem mediów wraz z całą wspólnotą Kościoła Chrystusowego przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech obudzi ona w naszych ser­cach radosną nadzieję niekończącego się życia, aby z miłością wpatrywać się w oblicze Zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności. Niech obecność Zmartwychwstałego Pana staje się źródłem wszelkiego dobra, łaski i pokoju. Niech Zmartwychwstały umacnia w trudach każdego dnia darami nieba i błogosławieństwem. Niech w Waszych sercach gości radość, pokój i wzajemna życzliwość.

 

  1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny.

 

  1. Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do obchodów świątecznych zaangażowanym osobom i za złożone dary. Bóg zapłać…

 

  1. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. Z powodu epidemii spowodowanej przez koronawirusa do 19 kwietnia przedłużone zostały ograniczenia w wydarzeniach o charakterze religijnym.

W związku z tym nadal obowiązują nas zarządzenia zawarte w Dekrecie Biskupa Tarnowskiego w związku ze stanem epidemii w Polsce z dn. 24 marca wraz z notą z dn. 25 marca (dostępne w internecie). Przypominamy również, iż zgodnie z Dekretem Biskupa Tarnowskiego po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce z dn. 14 marca br., aż do odwołania została udzielona wszystkim diecezjanom dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy, paschalny numer „Gościa Niedzielnego”. To wydanie obejmujące dwie niedziele – Niedzielę Zmartwychwstania oraz Miłosierdzia Bożego (nr 15-16). Numer ten bez dodatków diecezjalnych. Jest również majowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”

 

8. Odbył się pogrzeb śp. Barbary Majorek. Dobry Jezu…