1. Wraz z całą wspólnotą Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech obudzi ona w naszych ser­cach radosną nadzieję niekończącego się życia, aby
  z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności. Msze św. dziś o godz. 7.00, 11.00 i 16.00. W kaplicy o 9.00.

 

 1. Zgodnie z pismem Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Tarnowie ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiologiczną proboszczowie parafii zobligowani zostali do podjęcia stosownych działań mających na celu zminimalizowanie szerzenia się koronawirusa i podjęcia środków zapewniających przestrzeganie ograniczeń zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 roku. W związku z tym przypominamy:

Decyzją władz w kościołach od 27 marca obowiązuje zasada: jedna osoba na 20 m2. W naszym kościele może być równocześnie 21 osób (nawa główna, nawy boczne i przedsionki), a w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej 6 osób (nawa i przedsionek głównego wejścia). Należy zachować wymaganą bezpieczną odległość co najmniej 1,5 m podczas liturgii, wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Prosimy, aby wchodząc do kościoła parafialnego, zabrać ze sobą kartę wstępu z koszyczka, żeby wchodzące kolejne osoby wiedziały, ile osób jest wewnątrz kościoła. Jeśli brak kart wstępu, prosimy nie wchodzić do wnętrza.  Wychodząc z kościoła karty odkładamy do koszyczka a nie zabieramy ze sobą do domu. Po każdej Mszy św. zostaną poddane dezynfekcji i będą służyć następnym osobom.  Przypominamy, że przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 25.03.2021 r. poza kościołem obowiązują ogólne przepisy i rozporządzenia dotyczące zachowania w miejscach publicznych. Prosimy wszystkich o dostosowanie się do tych zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych a równocześnie dziękujemy za dotychczasowe stosowanie się do nich.

 

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i chrzcielna 13.00. W kaplicy o 9.00. Składka na KUL i UPJPII.

 

 1. Dla uczestniczących w Mszach św. w dni świąteczne na zewnątrz kościoła Komunia św. będzie podawana także przed głównym wejściem. Uczestniczącym w transmisjach w dni świąteczne Komunia św. będzie podawana bezpośrednio po Mszach św.

 

 1. Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia, ofiary do puszki na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

 

 1. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia w Wielkanoc przed Mszą św. o godz. 16.00, Poniedziałek Wielkanocny przed sumą, zaś w pozostałe dni tygodnia przed Mszą św.

 

 1. W imieniu całej parafii z serca dziękuję za przygotowanie obchodów świątecznych: Ks. Wikariuszowi Adamowi, p. Kościelnemu, p. Organiście, p. Szafarzom i LSO za przygotowanie i czuwanie nad pięknym i sprawnym przebiegiem ceremonii Wielkiego Tygodnia, za zaangażowanie w posługę w zakrystii i przy ołtarzu. Dziękuję wykonawcom za proklamację opisu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek oraz innych śpiewów liturgicznych, dziękuję osobom zaangażowanym za dekorowanie kościoła i ołtarza na święta, za ogrom pracy włożonej w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję wszystkim za udział w liturgii Triduum Sacrum i trwanie na adoracji przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuję za systematyczną troskę o czystość obrusów i bielizny kielichowej. Nie chciałbym tu absolutnie nikogo pominąć. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do podniosłego przeżycia Świąt Paschalnych w parafii dziękuję pięknym, staropolskim: Bóg zapłać.…

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Jurek – Barczak, Damijan, Kot, Bukowiec, Wójcik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Majorek Bogusława i Bidas Iwona

 

 1. Na moje ręce wpłynęło wiele życzeń świątecznych dla całej parafii: od władz państwowych; z Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, WSD i innych instytucji kościelnych, także z parafii, gdzie kiedyś pracowałem.

 

Przekazując te życzenia, pragnę w imieniu Ks. Wikariusza i własnym objąć wszystkich Parafian i Gości i życzę wielu sytuacji, w których dostąpicie mocy Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech Jezus ożywia w was to, co umarło, niech przywróci do życia wasze miłości, przyjaźnie, niech rozbudzi i umocni wasze nadzieje i pomoże ziścić się waszym planom. Niech nade wszystko obdarzy Was swoją Łaską i wielką radością.

 

 1. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Pogrzeb śp. Rozalii Pałuckiej przewidziany jest na wtorek, godz. 15.00 – pół godziny wcześniej Różaniec. Zmarła również śp. Maria Radlińska. Dobry Jezu…