Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Wraz z całą wspólnotą Kościoła Chrystusowego przeżywamy dzisiaj najważniejsze święto religii chrześcijańskiej – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Niech obudzi ona w naszych ser­cach radosną nadzieję niekończącego się życia, aby
  z miłością wpatrywać się w oblicze zmartwychwstałego Chrystusa i dzielić radość nieba wraz z tymi, którzy przeszli z życia ziemskiego do wieczności. Msze św. dziś o godz. 00 (po procesji rezurekcyjnej o 6.30), 11.00 i 16.00. W kaplicy o 9.00.

 

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. o godz. 7.00, chrzcielna o 11.00 i o 12.30. W kaplicy o 9.00. Składka na KUL i UPJPII.

 

 1. Przyszła niedziela to Święto Bożego Miłosierdzia, ofiary do puszki na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia w Wielkanoc przed Mszą św. o godz. 16.00, Poniedziałek Wielkanocny przed sumą, zaś w pozostałe dni tygodnia przed Mszą św.

 

 1. W imieniu całej parafii z serca dziękuję za przygotowanie obchodów świątecznych: Ks. Wikariuszowi Adamowi, p. Kościelnemu, p. Organiście, p. Szafarzom i LSO za przygotowanie i czuwanie nad pięknym i sprawnym przebiegiem ceremonii Wielkiego Tygodnia, za zaangażowanie w posługę w zakrystii i przy ołtarzu. Dziękuję wykonawcom za proklamację opisu Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek oraz innych śpiewów liturgicznych, dziękuję osobom zaangażowanym za dekorowanie kościoła i ołtarza na święta, za ogrom pracy włożonej w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję orkiestrze za udział w liturgii poranka wielkanocnego. Dziękuję OSP Szczepanowice za wartę honorową przy Grobie Pańskim. Dziękuję wszystkim za udział w liturgii Triduum Sacrum i trwanie na adoracji przy Ciemnicy i Grobie Pańskim. Dziękuję za systematyczną troskę o czystość szat liturgicznych, obrusów i bielizny kielichowej. Nie chciałbym tu absolutnie nikogo pominąć. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do podniosłego przeżycia Świąt Paschalnych w parafii dziękuję pięknym, staropolskim: Bóg zapłać.…

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Zięba, Wróbel-Mirenko, Więcek, Krasny, Światłowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Wiśniewska Maria, Włodek Dorota.

 

 1. W piątek na Mszę św. zapraszamy kandydatów do Bierzmowania w ramach przygotowania do przyjęcia tegoż sakramentu. Również w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Parafia Katedralna w Tarnowie zaprasza na forum eucharystyczne pt. Eucharystia – miłująca obecność, które odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia 2023 r. Zapisy przez stronę internetową  forum.katedratarnowska.pl, albo osobiście w kancelarii parafii katedralnej. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Wpłynęło wiele życzeń świątecznych dla całej parafii: od władz państwowych – p. Wójt był osobiście – treść  życzeń w gablocie; z Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, WSD i innych instytucji kościelnych, także z parafii, gdzie kiedyś pracowałem.

 

Przekazując te życzenia, pragnę w imieniu Ks. Wikariusza i własnym objąć wszystkich Parafian i Gości i życzę wielu sytuacji, w których dostąpicie mocy Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech Jezus ożywia w was to, co umarło, niech przywróci do życia wasze miłości, przyjaźnie, niech rozbudzi i umocni wasze nadzieje i pomoże ziścić się waszym planom. Niech nade wszystko obdarzy Was swoją Łaską i wielką radością.

 

 1. Z racji oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepanowicach im. Ks. prof. Romana Darowskiego SJ uprzejmie informuje, że od dnia 4 września 2023 r. świetlica będzie czynna do godziny 16:00.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.