1. Kościół wspomina dzisiaj chrzest Jezusa w Jordanie. Dzisiejsze święto jest wyjątkową okazją, byśmy wspo­mnieli swój własny chrzest i uwielbili Boga za to, że nas uczynił swoimi dziećmi i otworzył przed nami niebo oraz wprowadził do wspólnoty Kościoła. Jako umiłowane dzieci Ojca Niebieskiego jesteśmy zapro­szeni do głębokiej i czułej relacji z Nim. Prośmy, by Duch Święty prowadził nas do pogłębiania tej więzi.

1. Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego i zaczyna się okres zwykły „w ciągu roku” przed Wielkim Postem.

1. Przypominamy, że decyzją władz w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. Należy zachować wymaganą bezpieczną odległość podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Przypominamy, że przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Prosimy, aby wchodząc do kościoła parafialnego, zabrać ze sobą kartę wstępu z koszyczka, żeby kolejne osoby wiedziały, ile osób jest wewnątrz kościoła. Wychodząc z kościoła karty odkładamy do koszyczka a nie zabieramy ze sobą do domu. Po każdej Mszy św. zostaną poddane dezynfekcji i będą służyć następnym osobom.

1. W przyszłą niedzielę Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Stefański, Tryba, Kula, Bogusz, Szydłowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań : Patla Teresa i Bardeli Marta.

1. W tym tygodniu na Msze św. w miejsce Wizyty Duszp. zapraszamy parafian z rejonów:

– pon. 11.01.2021 godz. 17.00 Wola od Pleśnej od P. Józefa Gniewek do P. Zbigniewa Wróbel

– wt. 12.01.2021 godz. 17.00 Tracze I od P. Franciszka Kot do P. Marcina Nosek

– śr. 13.01.2021 godz. 17.00 Równie od P. Izabeli Wesołowicz do P. Stanisława Janiczek

– czw. 14.01.2021 godz. 17.00 Zwótka  od P. Bogusława Bały do P. Franciszka Słowika

– pt. 15.01.2021 godz. 17.00 od P. Romana Kary do P. Augustyna Gajdura

– sob. 16.01.2021 godz. 17.00 od P. Eugeniusza Stefańskiego do P. Stanisława Słowika

– sob. 16.01.2021 godz. 17.00 Leszczyny Domy od P. Elżbiety Grochola do P. Krzysztofa Francuz

Na Msze św. w miejsce Wizyty Duszpasterskiej proszę zabrać w naczyniu wodę do poświęcenia. Zapraszamy do modlitwy całe rodziny lub przedstawiciela danej rodziny. Każda rodzina otrzyma książeczkę, aby po Mszy świętej wspólnie pomodlić się w domu o Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku. Następnie należy pokropić dom wodą święconą.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę tego czasopisma.