ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 12 I 2020

1. Kościół wspomina dzisiaj chrzest Jezusa w Jordanie. Dzisiejsze święto jest wyjątkową okazją, byśmy wspo­mnieli swój własny chrzest i uwielbili Boga za to, że nas uczynił swoimi dziećmi i otworzył przed nami niebo oraz wprowadził do wspólnoty Kościoła. Jako umiłowane dzieci Ojca Niebieskiego jesteśmy zapro­szeni do głębokiej i czułej relacji z Nim. Prośmy, by Duch Święty prowadził nas do pogłębiania tej więzi.

1. Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego i zaczyna się okres zwykły „w ciągu roku” przed Wielkim Postem.

1. Zgodnie z tradycją Akcja Katolicka organizuje dziś w szkole spotkanie opłatkowe dla zaproszonych parafian. W związku z tym nie będzie dziś Mszy św. o godz. 15.00 ale jak to jest w zwyczaju parafii o godz. 13.00 zaś przed południem bez zmian. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za użyczenie budynku na spotkanie i Organizatorom za inicjatywę.

1. W piątek – wspomnienie św. Antoniego, opata. Życzenia…

1. Również w piątek Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

1. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (18 – 25 I).

1. W przyszła niedzielę Msze św. jak zwykle czyli o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Jadwiga Cieśla, Aneta Rybak, Urszula Marta, Małgorzata Mikuta, Krystyna Rybak. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Skubisz Paulina, Różowska Bernadetta, Piszczek Agata.

1. Informacja o prowadzonych naborach przez Lokalną Grupę Działania Dunajec-Biała – w gablocie.

1. Porządek kolędy:

Poniedziałek 13.01.2020:

Od Godz. 15:00 Gliniki Zadziele od P. Mariusza Sokół do P. Grzegorza Sak

Środa15.01.2020:

Od Godz. 15:00 Wola od Pleśnej od P. Kingi Więcek do P. Edyty Klimek

Od Godz. 15:00 Wola od szosy II od Państwa Chwistek do P. Stanisława Brożek

Czwartek 16.01.2020:

Od Godz. 15:00 Domy k/Kościoła od P. Kazimiery Jagoda

Od Godz. 15:00 Domy od drugiej strony od P. Krzysztofa Lis

Piątek 17.01.2020:

Od Godz. 14:00 Gliniki Zadziele I od P. Kazimierza Rybak do P. Doroty Sroka

Od Godz. 14:00 Leszczyny Domy od P. Elżbiety Grochola do P. Krzysztofa Francuz

Sobota: 18.01.2020:

Od Godz. 8:30 Od P. Eugeniusza Stefańskiego do P. Stanisława Słowika

Od Godz. 8.30 Od P. Romana Kary do P. Pawła Gajdura

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę Rycerza Niepokalanej. a roczna prenumerata wynosi 60 zł.