Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Kościół wspomina dzisiaj chrzest Jezusa w Jordanie. Dzisiejsze święto jest wyjątkową okazją, byśmy wspo­mnieli swój własny chrzest i uwielbili Boga za to, że nas uczynił swoimi dziećmi i otworzył przed nami niebo oraz wprowadził do wspólnoty Kościoła. Jako umiłowane dzieci Ojca Niebieskiego jesteśmy zapro­szeni do głębokiej i czułej relacji z Nim. Prośmy, by Duch Święty prowadził nas do pogłębiania tej więzi.

 

 1. Dziś zgodnie z tradycją Akcja Katolicka po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią organizuje spotkanie opłatkowe dla zaproszonych parafian w szkole. W związku z tym – jak już było ogłaszane – nie będzie Mszy św. o godz. 15.00 ale o godz. 14.00 zaś przed południem bez zmian. Podczas Mszy św. o godz. 14.00 będziemy gościć Chór Parafialny z Janowic. Będą koncertować też po Mszy św. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły za użyczenie budynku na spotkanie i Organizatorom za inicjatywę.

 

 1. Dzisiaj kończy się okres Narodzenia Pańskiego i zaczyna się okres zwykły „w ciągu roku” przed Wielkim Postem.

 

 1. W piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Apostolskiej.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 80 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Grochola, Słowik,  Kubiś-Borczuch-Moskal, Cieśla-Smoleń, Sowa. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Prymas Halina i Zapart Katarzyna.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę gospodarczą z grudnia tj. z Ur. Bożego Narodzenia: w kościele 4630 zł., w kaplicy 1041 zł. Zostały wpłacone na konto.

 

 1. Pewnej osobie dziękujemy za ofiarę 100 zł. na potrzeby kaplicy. Pewnej osobie dziękujemy za ofiarę 100 zł. na potrzeby kościoła. Bóg zapłać…

 

 1. Następna niedziela – trzecia miesiąca – zgodnie ze zwyczajem parafii: chrzcielna. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny po 10 zł. Do końca stycznia proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę Rycerza Niepokalanej a przybliżone koszty wydruku i wysyłki to ok. 105 zł.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na bieżący rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny – 8 zł.

 

 1. Informacja Lokalnej Grupy Działania Dunajec-Biała o naborze wniosków o przyznanie pomocy – w gablocie.

 

 1. Porządek kolędy

 

Poniedziałek – 09.01.2023r. od godz. 14:00

 1. Leszczyny Domy od P. Elżbiety Grochola do P. Krzysztofa Francuz

 

Wtorek -10.01.2023r. od godz. 14:00

 1. Gliniki Zadziele I od P. Kazimierza Rybak do P. Doroty Sroka

 

Czwartek 12.01.2023r. od godz. 14.00

 1. Od Państwa Stefańskich do Pana Stanisława Słowika
 2. Od Pana Romana Kary do Pana Augustyna Gajdura

 

Sobota 14.01.2023r. od godz. 8:30

 1. Wola od szosy I od Pana Izydora Piątek do Pana Jerzego Koza
 2. Wola od Pleśnej od Pani Kingi Więcek do Pani Edyty Klimek

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbyły się pogrzeby śp. Kazimiery Korman i śp. Józefa Szułakiewicza. Dobry Jezu…