ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO  2 II 2020

1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. jak zwykle w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary w ten dzień składane na tacę przeznaczone są na zakony klauzurowe. To zgodnie z polską tradycją ostatni dzień śpiewania kolęd. Dziś również 45 rocznica sakry Biskupa Seniora Władysława Bobowskiego. Obejmijmy Biskupa Władysława naszą modlitwą.  Po prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

1. Jutro dowolne wspomnienie św. Błażeja, Bpa i męcz., po Mszy św. błogosławieństwo gardła i owoców. W środę wspomnienie św. Agaty – dziew. i męcz. – błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty. Kto chce mieć poświęcone wspomniane sakramentale w dniu św. Błażeja czy św. Agaty niech przyniesie z sobą rzeczy do poświęcenia. W czwartek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz.

1. W środę Msza św. i Nowenna o godz. 17.00.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek lutego. Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed Mszą św. W I czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna za kapłanów i o nowe powołania. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicy o godz. 9.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

1. W I piątek wyjazd do chorych z posługą sakramentalną o godz. 9.30.

1. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających.

1. Od przyszłej niedzieli zgodnie z tradycją przez trzy niedziele adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa. Przed południem po Mszach św. a po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godz. przed Mszą św.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Ewa Gawlik, Anna Gawlik, Maria Gawlik, Marta Radlińska, Dorota Jasielska. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Ryba Marta i Ryba Daria.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

1. Odbył się pogrzeb śp. Stefanii Stasik. Dobry Jezu…