ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA MĘCZENNIKA 26 XII 2019

1. Dziś święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św.  o godz. 7.00, 11.00 i o godz. 12.30. Wzorem lat ubiegłych nie będzie Mszy św. o godz. 15.00… Te wolne chwile spędźmy w gronie rodziny i najbliższych dzieląc się radością, że wśród nas zamieszkał Zbawiciel świata. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej Msza św. o godz. 9.00.

1. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 rozesłanie kolędników misyjnych, którzy włączą się w liturgię a potem przejdą przez naszą parafię. Zechciejmy życzliwie przyjąć dzieci i młodzież z kolędą misyjną, a ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Ofiara na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Także w tym dniu poświęcenie owsa po Mszy św. w kaplicy i w kościele po Mszy św. o 11.00.

1. W piątek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina po Mszy św. Kto pragnie mieć to sakramentale, niech przyniesie ze sobą wino.

1. Od soboty rozpocznie się w Rodzinach naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą.  Prosimy w miarę możliwości o obecność. Wiadomą rzeczą jest, że w parafii zmienia się liczba osób, mieszkańców; co pewien czas należy aktualizować kartotekę parafialną, która powinna być prowadzona w każdej parafii zgodnie z wytycznymi prawa kościelnego. W związku z tym podczas kolędy chcemy dokonać aktualizacji danych w kartotece, które są potwierdzeniem przynależności do tutejszej parafii i podstawą do wystawiania później ewentualnych zaświadczeń w kancelarii.

Sobota 28.12.2019

Od godz. 8.30: