Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. To ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 

 1. Jutro święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i o 12.30 chrzcielna. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. Wzorem lat ubiegłych nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Te wolne chwile spędźmy w gronie rodziny i najbliższych dzieląc się radością, że wśród nas zamieszkał Zbawiciel świata. Podczas Mszy św. o godz. 7.00 rozesłanie kolędników misyjnych, którzy po każdej Mszy św. przedstawią w kościele misyjną scenkę kolędową. W kościele będzie na stoliku z prasą wystawiona skarbona do której chętni mogą składać ofiary na pomoc dzieciom w krajach misyjnych; kolędnicy przejdą też z koszyczkiem przez kościół. Ofiara na tacę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Poświęcenie owsa po Mszy św. w kaplicy i w kościele po Mszy św. o 11.00.

 

 1. We wtorek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty  – poświęcenie wina po Mszy św. Kto pragnie mieć to sakramentale, niech przyniesie ze sobą wino.

 

 1. W środę święto Świętych Młodzianków, męczenników.

 

 1. W piątek Święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień Jubileuszy Małżeńskich.

 

 1. Sobota to ostatni dzień roku kalendarzowego. Z tej racji o godz. 16.00 Msza św. i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne. Za udział można zyskać odpust zupełny.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. jak w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 15.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 9.00. To także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W tym dniu na rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego śpiewa się (lub odmawia) publicznie hymn „O Stworzycielu Duchu przyjdź” w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. Do praktyki tej przywiązany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę na cele diecezjalne.

 

 1. Wiele osób zatroszczyło się o przygotowanie kościoła na święta. W szczególny sposób pragniemy podziękować paniom z Pełnej Chaty i ich mężom za przygotowanie szopki i choinek. Nie chcielibyśmy nikogo pominąć, dlatego ogólnie dziękujemy staropolskim BÓG ZAPŁAĆ wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do radosnego i owocnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia w parafii – wystrój kościoła, szopki, udział w liturgii.

 

 1. Dziękujemy pewnej rodzinie za ofiarę 500 zł. na potrzeby parafii Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za odśnieżanie terenów parafialnych. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Smoleń – Wywrot, Rzońca, Boda, Boda, Warchałowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Barbara i Łazarz Beata.

 

 1. Po przerwie spowodowanej pandemią od środy rozpocznie się w Rodzinach naszej parafii wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Prosimy w miarę możliwości o obecność. W czasie kolędy razem z księdzem będą chodzić ministranci/lektorzy (najwyżej 1–2 domy przed księdzem), będzie więc okazja do podziękowania im za posługę przy ołtarzu. Program odwiedzin kolędowych na ten tydzień zostanie podany jutro. Z  racji kolędy Msze św. w dni powszednie tego tygodnia będą rano o godz. 7.00 – nie będzie Mszy św. o 17.00.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: książkowy – 28 zł, ścienny – 8 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny – numer świąteczny – 15 zł. Od styczniowego n-ru Mały Gość Niedzielny po 7 zł.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbyły się pogrzeby śp. Aleksandra Ryby i śp. Eugeniusza Bogusza. Dobry Jezu…

 

 1. Z racji świąt Bożego Narodzenia nadesłano wiele życzeń z instytucji państwowych i kościelnych, min. z Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Seminarium Duchownego w Tarnowie, Wójta Gminy Pleśna a także z parafii, gdzie posługiwałem – zatem przekazując je parafianom i przybyłym gościom a także w imieniu ks. Wikariusza i własnym życzę  radosnego i głębokiego przeżycia prawdy o bliskości Boga, który stał się człowiekiem, by nas zbawić, i wciąż przychodzi ze swą łaską w nasze życie. Niech Jego bliskość przeżywana szczególnie w Święta Bożego Narodzenia niesie radość, pokój i zapał w kroczeniu drogami codziennych obowiązków i zadań w służbie Bogu i człowiekowi.