Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dzisiaj Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem: Misje sercem Kościoła”. Składka na misje. Niech ten tydzień obudzi w nas zapał niesienia dobrej nowiny o miłości Boga wszędzie tam, gdzie prowadzą ścieżki naszego życia. Tam zaś, gdzie nie możemy dotrzeć fizycznie, głośmy Boże Miłosierdzie wytrwałą modlitwą.

 

 1. Jeszcze tylko w tym tygodniu trwa akcja zbierania komórek, tabletów i laptopów z przeznaczeniem na pomoc w budowie studni na misjach – chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy (nie inne urządzenia – nie wrzucamy żadnych ładowarek, kabli, telefonów stacjonarnych, monitorów czy innych urządzeń) – pojemnik kartonowy na nie jest w ganku przy wejściu do kancelarii parafialnej. Szczegóły w gablocie.

 

 1. XXII Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca będzie miało miejsce w Tarnowie, w parafii bł. Karoliny, w dniu 28 października, w sobotę kończącą Tydzień Misyjny. Rozpoczęcie Eucharystią o godz. 10.00 .

 

 1. Dziś liczenie wiernych dominicantes et communicantes.

 

 1. W sobotę święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Życzenia…

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 

 1. W niedzielę 29 października br. o godz. 18.00 w kościele w Koszycach Wielkich odbędzie się koncert ku czci św. Jana Pawła II. Szczegóły w gablocie.

 

 1. W związku ze zbliżającą się zmianą czasu na zimowy od przyszłej niedzieli Msze św. popołudniowe w niedziele będą o godz. 15.00.

 

 1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w przyszłą niedzielę o godz. 30, potem Msza św. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie. Dziękujemy prowadzącym modlitwę w tygodniu.

 

 1. Na stoliku z czasopismami religijnymi są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych.

 

 1. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Wszystkich Świętych. Pomyślmy o spowiedzi św., bo to jest najważniejsze, by być w stanie łaski, przyjąć Komunię św. i zyskiwać odpusty dla zmarłych. Przypominamy wszystkim, że jest codziennie w tygodniu przez pół godziny przed Mszą św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Prosimy, by robiąc porządki na cmentarzu pamiętać, że cmentarz, to miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych, kiedyś wielu z nas, zadbajmy więc o szacunek dla tego miejsca i otoczenia, nie wyrzucamy śmieci na skarpę, ani na sąsiednie posesje czy groby. Przypominamy, że nie wykonujemy prac remontowo-budowlanych na cmentarzu bez uzgodnienia z zarządcą. Przypominamy również, że nie wykonujemy na cmentarzu żadnej wycinki bez uzyskania stosownych pozwoleń w przypadku konieczności ich uzyskania od właściwych urzędów. Już dziś prosimy Druhów OSP o pokierowanie w Uroczystość Wszystkich Świętych ruchem przy cmentarzu – wg zwyczaju z lat ubiegłych.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 90 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Leśniak, Leśniak, Jasielski, Jasiński, Radliński. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Kozioł Elżbieta i Słowik Katarzyna.

 

 1. W piątek z przyczyn obiektywnych Kancelaria Parafialna nie będzie czynna po Nabożeństwie Różańcowym.

 

 1. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 29 zł, kalendarz ścienny – 9 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbył się pogrzeb śp. Władysławy Dawid. Dobry Jezu…