Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Niech miłość Boża rozlewa się w naszych sercach przez Ducha Świętego, byśmy doświadczając tej miłości chcieli jeszcze głębiej poznawać Tego, który nas kocha, czyli samego Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

 

 1. Dziś zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. Ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać. …

 

 1. Komunikaty Bpa Andrzeja Jeża i Bpa Stanisława Salaterskiego – odczytać.

 

 1. Jutro wspomn. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc. a zarazem 13 dzień miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 procesja fatimska; we wtorek wspomn. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało; w piątek wspomn. św. Br. Alberta Chmielowskiego, zak. Życzenia…

 

 1. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30 i 16.00, zaś w kaplicy o 9.00. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy parafian i wszystkie asysty do udziału w liturgii Mszy św. i procesji zarówno na dzień Bożego Ciała jak i przez całą „oktawę”: dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci I-Komunijne w strojach, nowo bierzmowanych z krzyżami na piersi – niech idą w dwuszeregu za dziećmi I-Komunijnymi oddając Chrystusowi publicznie hołd i świadectwo. Prosimy o tradycyjne poniesienie baldachimu, feretronów chorągwi i sztandarów – pamiętamy, że feretrony, chorągwie i sztandary niesione są na początku procesji. Prosimy o przygotowanie na czwartek tradycyjnych ołtarzy wokół kościoła zgodnie z kierowaną już prośbą do mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

 

 1. Procesja eucharystyczna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Boże Ciało i w niedzielę po sumie.

 

 1. W środę 10 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Bpa Andrzeja Jeża. Pasterza Diecezji obejmujemy serdeczną modlitwą.

 

 1. Tradycyjnie w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Damijan, Kot, Bukowiec, Wójcik, Kot. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Skubisz Paulina, Różowska Bernadetta i Piszczek Agata.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Numer specjalny Gościa Niedzielnego o cudach eucharystycznych jest po 12 zł.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Zmarł śp. Jan Kłusek. Dobry Jezu …