Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych – zobacz tu

 

 1. Niech miłość Boża rozlewa się w naszych sercach przez Ducha Świętego, byśmy doświadczając tej miłości chcieli jeszcze głębiej poznawać Tego, który nas kocha, czyli samego Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

 

 1. Dziś zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. Dziś także Dzień Matki; w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30 i 16.00, zaś w kaplicy o 9.00. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy parafian i wszystkie asysty do udziału w liturgii Mszy św. i procesji zarówno na dzień Bożego Ciała jak i przez całą „oktawę”: dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci I-Komunijne w strojach. Prosimy o tradycyjne poniesienie baldachimu, feretronów, chorągwi i sztandarów – pamiętamy, że feretrony, chorągwie i sztandary niesione są na początku procesji. Prosimy o przygotowanie na czwartek tradycyjnych ołtarzy wokół kościoła zgodnie z kierowaną już prośbą do mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. Przypomnienie: ze spowiedzi św. możemy korzystać codziennie przed mszą św. przez pół godziny. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

 

 1. W piątek święto Nawiedzenia NMP; w sobotę wspomn. św. Justyna, męcz. Życzenia…

 

 1. Procesja eucharystyczna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Boże Ciało i w niedzielę po sumie.

 

 1. W piątek zakończenie nabożeństw majowych a w sobotę rozpoczęcie czerwcowych.

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota czerwca. O godz. 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, potem Msza św. O godz. 18.00 Msza św. a po niej procesja eucharystyczna.

 

 1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Następna niedziela – I niedziela miesiąca – adoracyjna; ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne. Zmiany tajemnic różańcowych proszę dokonać w poszczególnych różach prywatnie. To dzień dziękczynienia w Polsce.

 

 1. W środę o godz. 16.30 spotkanie LSO. Prośba o odpowiedzialne potraktowanie zaproszenia i obecność.

 

 1. W piątek po Mszy św. i procesji spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Gromadzki, Pietrucha, Soboń, Gajda, Słowik . Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Kochańska Agnieszka i Chodak Alicja.

 

 1. Zaproszenie na Jubileusz XXV – lecia kanonizacji bł. Kingi i Diecezjalne Święto Rodziny – w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.