Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Niech miłość Boża rozlewa się w naszych sercach przez Ducha Świętego, byśmy doświadczając tej miłości chcieli jeszcze głębiej poznawać Tego, który nas kocha, czyli samego Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

 

 1. Dziś zakończenie czasu Komunii św. wielkanocnej. To I niedziela miesiąca – adoracyjna, ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych a po Mszy św. popołudniowej zebranie Rady Parafialnej. Zapraszamy.

 

 1. Jutro wspomn. św. Bonifacego, bpa i męcz.; w środę wspomnienie dowolne bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz.; w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Życzenia…

 

 1. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00, 10.30 i 16.00, zaś w kaplicy o 9.00. Procesja do czterech ołtarzy będzie po Mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy parafian i wszystkie asysty do udziału w liturgii Mszy św. i procesji zarówno na dzień Bożego Ciała jak i przez całą „oktawę”: dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci I-Komunijne w strojach, nowo bierzmowanych z krzyżami na piersi – niech idą w dwuszeregu za dziećmi I-Komunijnymi wyznając publicznie wiarę i oddając Chrystusowi publicznie hołd i świadectwo. Prosimy o tradycyjne poniesienie baldachimu, feretronów, chorągwi i sztandarów – pamiętamy, że feretrony, chorągwie i sztandary niesione są na początku procesji. Prosimy o przygotowanie na czwartek tradycyjnych ołtarzy wokół kościoła zgodnie z kierowaną już prośbą do mieszkańców poszczególnych rejonów parafii. Przypomnienie: ze spowiedzi św. możemy korzystać codziennie przed mszą św. przez pół godziny. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

 

 1. Procesja eucharystyczna w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a w Boże Ciało i w niedzielę po sumie.

 

 1. Następna niedziela (druga czerwca) – ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Dziękujemy za ostatnie ofiary na tacę gospodarczą: w kościele 3 227 zł., w kaplicy 581 zł. Zostały wpłacone na konto. Dziękujemy pewnej osobie  za ofiarę 100 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 90 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Krawczyk, Węc – Szwalec, Słowik, Szydłowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Renata i Kawa Małgorzata.

 

 1. Dziękujemy parafianom za wiele wykonanych prac porządkowych przy kościele. Bóg zapłać…
 2. Ogłoszenie Wójta Gminy Pleśna – osobna kartka.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć okolicznościowe albumy, książki i bajki dla dzieci poświęcone posłudze misyjnej tarnowskich misjonarzy na przestrzeni ostatnich 50 lat.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Jutro o godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Tadeusza Hajduk; pół godziny wcześniej Różaniec. Dobry Jezu…