1. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w Pleśnej i w Błoniu. W naszej parafii Msze św. w ten dzień jak w każdą niedzielę. Błogosławieństwo ziół i kwiatów. Podczas Mszy św. w kaplicy o godz. 9.00 i w kościele o 11.00 tradycyjnie dziękczynienie za plony. Ze względu na stan epidemii prosimy o zachowanie wszelkich zaleceń sanitarnych i środków ostrożności.

 

  1. Dziękujemy mieszkańcom Gliników (lewa strona drogi powiatowej w kierunku Tarnowa), gospodarzom tegorocznych dożynek parafialnych za organizację uroczystości. Na  przyszły rok o przygotowanie dożynek parafialnych proszeni są mieszkańcy Woli od szosy.

 

  1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

 

  1. W liturgii tego tygodnia: wtorek – wspomnienie św. Jacka, prezb.; piątek – wspomnienie św. Bernarda, opata i dokt. Kośc.; sobota – wspomnienie św. Piusa X, pap. Życzenia…

 

  1. We wtorek – 17 sierpnia – wyruszy XXXIX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: “EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE”. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami, do skorzystania z transmisji na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz w Internecie na kanale Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na platformie YouTube a także z aplikacji “aPPT”.

 

  1. W przyszłą niedzielę 22 sierpnia uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi – chciejmy jak najlepiej uczcić Maryję zawierzając Jej Niepokalanemu Sercu wszystkie sprawy naszej parafii, naszych rodzin i nas samych. Prośmy szczególnie o ustanie epidemii, o zachowanie naszej parafii, naszych rodzin, nas samych od zakażenia. W tygodniu przed Mszami św. możliwość spowiedzi św. Obok przygotowania duchowego do odpustu trzeba też przygotować się zewnętrznie – zapraszamy na sumę zgodnie z tradycją a ze względu na stan epidemii wedle uznania do zaszczytnego udziału wszystkie asysty, wszystkich, którzy pragną oddać hołd Matce i Patronce parafii. Decyzji rodziców zostawiamy udział małych dzieci dzwoniących i sypiących kwiaty, dzieci I-Komunijnych w strojach. Msze św. w Uroczystość Odpustową o godz. 7.00, suma o godz. 11.00 i po południu o 16.00, w kaplicy tradycyjnie o 9.00.

 

  1. Za dwa tygodnie odpust w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00. Z tej racji Msze św. w kościele parafialnym 29 sierpnia br. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła przed odpustem prosimy rodziny państwa: Słowik – Warchoł, Nosek – Jurek, Nosek, Nosek – Cygan, Grochola – Steckiewicz, Skrzelowski, Rymarowicz, Sękowski, Sumara – Starzyk, Motyka, Kwaśnik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Lisowska Marta i Burnat Małgorzata.

 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali dla pożytku, dobra parafii – sprawy porządkowe – dziękujemy panom, którzy pracowali przy obejściu kościoła i kaplicy (koszenie traw, przycinanie krzewów). Bóg zapłać…

 

  1. Zgodnie z informacją podawaną na pogrzebach, część przyjętych zobowiązań mszalnych przekazujemy do odprawienia kapłanom poza parafią. Msze św. przyjęte z racji pogrzebu a odprawiane poza parafią za: +Izabela Majorek – 8, +Adam Lisowski – 42, +Helena Forysiak – 4, +Kazimiera Jagoda – 4, +Ryszard Damian – 7, +Tadeusz Nosek – 17, +Genowefa Hajduk – 17, +Kazimierz Skórka – 44, +Stanisława Chodak – 30, +Łucja Wołos – 15, +Zygmunt Motyka – 7, +Bolesława Koza – 10, +Małgorzata Koza – 20, +Maria Śmiertka – 10, +Rozalia Pałucka – 30, +Maria Radlińska – 10, +Krystian Łazarz – 10, +Petronela Hatała – 10, +Franciszek Rozpęda – 10, +Jan Rzońca – 5, +Tadeusz Lasota – 80.

 

  1. Odbyły się pogrzeby śp. Zofii Szydłowskiej i śp. Stanisławy Koza. Dobry Jezu ….