V NIEDZIELA WIELKANOCNA 10 V 2020

 1. Umocnieni Ciałem Chrystusa, które przyjęliśmy w Komunii Świętej, idziemy do naszych codziennych zajęć i obowiązków. Mamy jednak świadomość, że nie idziemy sami – jest z nami Chrystus. Niech Jego błogosławieństwo towarzyszy nam na co dzień.
 2. W środę 13 maja – wspomnienie MB Fatimskiej – o godz. 18.00 rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich (Msza św. o MB Fatimskiej i modlitwa różańcowa. Nie będzie adoracji przed Mszą św. ani procesji, Litanię Loretańską i Różaniec odmówimy w kościele po Mszy św.); czwartek – święto św. Macieja, Apostoła; sobota – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i Męcz. Patrona Polski, patrona Bpa Ordynariusza. Życzenia…
 3. Decyzją władz państwowych od 20 kwietnia w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. W naszym kościele może być równocześnie 25 osób a w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej 7 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją. Należy zachować wymaganą odległość 2 metrów także podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Prosimy, aby wchodząc do kościoła parafialnego, zabrać ze sobą kartę wstępu z koszyczka, żeby wchodzące kolejne osoby wiedziały, ile osób jest wewnątrz kościoła. Jeśli brak kart wstępu, prosimy nie wchodzić do wnętrza. Wychodząc z kościoła karty odkładamy do koszyczka a nie zabieramy ze sobą do domu. Po każdej Mszy św. zostaną poddane dezynfekcji i będą służyć następnym osobom.
 4. W dni powszednie (z wyjątkiem środy) pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Jesteśmy w konfesjonale, jak zwykle zresztą przez cały rok przed każdą Mszą św. a więc można skorzystać z Sakramentu Pokuty, do czego zachęcamy zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa, aby wszyscy mogli zadośćuczynić spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
 5. Nabożeństwa majowe w tygodniu po południu na zakończenie adoracji o 17.45 zaś w niedziele o 15.30. Ze względu na stan epidemii niewiele może nas być w kościele, zachęcamy zatem do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy . Do sprzątania kościoła prosimy panie: Halina Kot, Małgorzata Sajdak, Marta Stefan, Dominika Majer, Bogusława Marta . Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Smoleń Agata i Rynczak Bogusława.
 7. W dniu dzisiejszym zgodnie ze zwyczajem parafii miała być Uroczystość I Komunii św. Wszystkich zainteresowanych uroczystościami I-Komunijnymi w naszej Diecezji a więc i w naszej Parafii zachęcamy do zapoznania się z aktualizacją Zarządzenia Kurii Diecezjalnej w Tarnowie – jest dostępna w internecie a równocześnie Rodzicom dzieci klasy III został  przesłany stosowny link. Jeżeli jest taka wola rodziców, a nie zmieni się sytuacja spowodowana  koronawirusem, to w  piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam po jednym z rodziców dzieci kl. III ale bez dzieci, przy zachowaniu przepisanych prawem wszelkich środków ostrożności, także bezpiecznej odległości na spotkanie w kościele celem podjęcia możliwych na obecny czas decyzji.
 8. Zachęcamy dzieci i młodzież, a także dorosłych do włączenia się w modlitewną inicjatywę organizowaną przez Parafię św. Mikołaja w Lubzinie o nazwie „Anioły pełne dobroci”. Polega ona na ofiarowaniu wyjątkowego prezentu z okazji Dnia Dziecka – daru codziennej modlitwy przez cały czerwiec za dzieci wychowujące się w rodzinach z problemem alkoholowym, doznających przemocy i doznających skutków konfliktów zbrojnych. Więcej na aniolypelnedobroci.pl
 9. Sołtys Szczepanowic informuje o zbiórce II raty podatku
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 11. Odbył się pogrzeb śp. Jana Słowika z Tarnowa. Dobry Jezu…