1. Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna. Dzień Modlitw za Emigrację, Dzień Flagi RP, Dzień Polonii i Polaków za Granicą; składka (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne. Ze względu na stan epidemii i ograniczenia sanitarne wspólnej zmiany tajemnic różańcowych w kościele nie będzie. Można dokonać zmian indywidualnie.

1. W liturgii tygodnia: poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu jak w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 16.00; w kaplicy o godz. 9.00; wtorek – wspomnienie św. Floriana, męcz., patronalne święto strażaków; czwartek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; sobota – Uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męcz., Głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej. Życzenia…..

1. Przypominamy o obowiązujących rygorach sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa – szczegóły na drzwiach i w gablocie przy kościele. Prosimy o dostosowanie się do tych zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych a równocześnie dziękujemy za dotychczasowe ich przestrzeganie.

1. Nabożeństwo majowe jutro i w niedziele o 15.30. W dni powszednie po Mszy św. o godz.18.00. Ze względu na stan epidemii niewiele może nas być w kościele, zachęcamy zatem do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy tez piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek maja.

1. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. Przeżywamy trudny czas pandemii, zatem nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę po I piątku od godz. 9.30 (po zakończeniu I spowiedzi dzieci kl. III). Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii lub kancelarii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

1. W środę po Mszy św. i nabożeństwie majowym przy zachowaniu rygorów sanitarnych spotkanie dzieci klasy III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Spowiedzi i Komunii św.

1. W czwartek po Mszy św. i nabożeństwie majowym przy zachowaniu rygorów sanitarnych spotkanie dzieci klasy IV wraz z rodzicami w ramach przygotowania do Rocznicy I Spowiedzi i Komunii św.

1. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym przy zachowaniu rygorów sanitarnych spotkanie kandydatów do Bierzmowania – uczniów kl. VIII.

1. W sobotę o godz. 8.15 pierwsza spowiedź św. dla dzieci I-komunijnych i ewentualnie ich rodziców. Zachęcamy, aby inne osoby korzystały ze spowiedzi odpowiednio wcześniej.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 dodatkowa Msza św. z racji I Komunii św. Jest stan epidemii, zachowajmy wszystkie środki ostrożności.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. O sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ubranie kościoła prosimy odziców dzieci I-komunijnych. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Kochańska Agnieszka i Chodak Alicja.

1. Przez wiele lat te same zespoły osób przygotowywały ołtarze na procesje Bożego Ciała i na procesje różańcowe w październiku. W ostatnim czasie większość zrezygnowała z tej zaszczytnej posługi pełnionej ofiarnie dla chwały Bożej i dobra parafii. Wyrażamy im serdeczną wdzięczność za lata pracy i ofiary. Mając powyższe na uwadze prosimy, aby ołtarze na procesje Bożego Ciała i na procesje różańcowe w październiku przygotowywać rejonami parafii, pomijając sukcesywnie rejon, który w danym roku przygotowuje wieniec dożynkowy. Stanowimy jedną wspólnotę parafialną – bardzo więc prosimy, by w przygotowanie w/w ołtarzy włączali się także mieszkańcy Dąbrówki Szczepanowskiej wg zaproponowanego przykładowo podziału na rejony: Góra czyli od Lubinki (od lasu) do okolic wieży widokowej i Dół czyli pozostała część miejscowości. W tym roku – jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli na urządzenie procesji – o przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała i na procesję różańcową w październiku prosimy mieszkańców rejonów:
  • Wola od Pleśnej
  • Wola od szosy
  • Leszczyny i Tubendza
  • Dąbrówka Szczepanowska – Góra

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.