Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś po Mszy św. wieczornej zebranie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszam…

 

 1. W liturgii tygodnia: jutro – święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziew. i Dok. Kośc., patronki Europy; także dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej; środa – dowolne wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; czwartek – wspomnienie św. Atanazego, bpa i dok. Kośc., Dzień Flagi RP, Dzień Polonii i Polaków za Granicą; piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Msze św. w tym dniu jak w niedziele czyli o godz. 7.00, 11.00 i 16.00; w kaplicy o godz. 9.00 – w tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych; sobota – wspomnienie św. Floriana, męcz., patronalne święto strażaków. Życzenia…

 

 1. We wtorek rozpoczęcie nabożeństw majowych. Nabożeństwo majowe w niedziele i w najbliższy piątek wg porządku: o 15.30 rozpoczęcie adoracji prywatnej, o 15.45 Litania, po zakończeniu Nabożeństwa majowego Msza św., zaś w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy też piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota maja. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św.

 

 1. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną.

 

 1. W I sobotę o godz. 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca, potem Msza św. o godz. 7.00, zaś po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe.

 

 1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Następna – I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 140 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Siedlik, Kipczak – Despet, Cebulski, Witek, Polek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Majorek Bogusława i Bidas Iwona.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 2. Intencje mszalne – osobna kartka.