Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 

 

 1. Dziś tradycyjnie zasłania się wizerunki Chrystusa Ukrzyżowanego, aby ponownie odsłonić je dopiero w czasie Triduum Paschalnego. W ten sposób Kościół pragnie uwypuklić i podkreślić znaczenie Ofiary krzyżowej Jezusa, dzięki której wszyscy otrzymaliśmy w darze zbawienie.

 

 1. Od wczoraj trwa ogólnopolska Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia. Włączajmy się w tą modlitwę narodu polskiego czy to po Mszach św. w kościele, czy też prywatnie, w rodzinach o godz. 21.20 łącząc się duchowo z wszystkimi, dla których dobro Ojczyzny jest sprawą priorytetową.

 

 1. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek o godz. 16.30, potem Msza św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kaplicy o 9.00 potem Msza św., zaś w kościele parafialnym o 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalach zwłaszcza dzieci i młodzież .

 

 1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – chrzcielna. Można nabywać palmy i ozdoby świąteczne na zorganizowanym przez młodzież kiermaszu.

 

 1. We wtorek Uroczystość św. Józefa. Życzenia…

 

 1. W środę o godz. 15.30 spotkanie LSO przygotowujące do obchodów Triduum Paschalnego, stąd prośba o odpowiedzialne potraktowanie zaproszenia i obecność.

 

 1. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Spowiedź św. w sobotę 23 III br. od godz. 14.30 – 18.00 z przerwą od 16.00 – 16.30.

 

 1. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie przed Mszą św. w kaplicy i – jeżeli pogoda pozwoli – przed sumą poświęcenie palm i procesja wokół kościoła z palmami. Po sumie konkurs palm. Ofiary na tacę jako jałmużna wielkopostna na WSD w Tarnowie, zaś na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. W ramach akcji charytatywnej mającej na celu wsparcie potrzebujących w naszej parafii można składać dary do kosza przy ołtarzu Matki Bożej. Panie z Caritas je rozdysponują. Wszystkim za dary z serca Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za ofiarę 100 zł. na kwiaty do Grobu Bożego rodzinie p. Maniawski i pewnej osobie za 100 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. na kwiaty do Grobu Bożego. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Smoleń – Wywrot, Rzońca, Boda, Boda, Warchałowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Smoleń Agata i Rynczak Bogusława.

 

 1. Zbliżają się święta – zadbajmy o porządek na cmentarzu.

 

 1. Informacja na temat Kiermaszu Wielkanocnego w Pleśnej – w gablocie.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.