Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego.

 

 1. Dziś tradycyjnie zasłania się wizerunki Chrystusa Ukrzyżowanego, aby ponownie odsłonić je dopiero w czasie Triduum Paschalnego. W ten sposób Kościół pragnie uwypuklić i podkreślić znaczenie Ofiary krzyżowej Jezusa, dzięki której wszyscy otrzymaliśmy w darze zbawienie.

 

 1. Dziś ofiary na tacę jako jałmużna wielkopostna na WSD w Tarnowie, zaś na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego. Możemy nabywać palmy i ozdoby świąteczne na zorganizowanym przez młodzież kiermaszu.

 

 1. Nastąpiła zmiana czasu na letni – przechodzimy na letni czas sprawowania nabożeństw.

 

 1. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym w piątek o godz. 17.30, potem Msza św. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w kaplicy o 9.00 potem Msza św., zaś w kościele parafialnym o 15.30, potem Msza św.

 

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w Misterium pt. “Pasja widziana oczami Marii Magdaleny”. Wydarzenie będące efektem współpracy lokalnej społeczności z udziałem młodzieży chce nas wprowadzić w głębokie i owocne przeżycie Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy w najbliższy piątek na godz. 19.00

 

 1. W tym tygodniu I sobota kwietnia. O godz. 6.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Spowiedź św. w sobotę od godz. 14.30 – 18.00 z przerwą od 16.00 – 16.30.

 

 1. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm będzie przed Mszą św. w kaplicy i – jeżeli pogoda pozwoli – przed sumą poświęcenie palm i procesja wokół kościoła z palmami. Po sumie konkurs palm. To pierwsza niedziela kwietnia – ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne, zaś na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. popołudniowej.

 

 1. W niedzielę 2 kwietnia mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II – w związku z tą rocznicą w Tarnowie odbędzie się marsz w obronie Jego dziedzictwa. Jan Paweł II – człowiek, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, który przez niemal trzy dekady był dla wiernych liderem duchowym, przewodnikiem, osobą z którą mamy tak wiele wspomnień. Marsz odbędzie się w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia o godz.13:00. Wyruszy z Placu Sobieskiego w Tarnowie, by następnie przejść ulicami miasta, aż do Pomnika Świętego przy tarnowskiej Katedrze. Wydarzenie jest oddolną inicjatywą społeczną, do organizacji marszu włączyło się wielu lokalnych społeczników. Organizatorzy na wydarzenie zapraszają wszystkich, niezależnie od wyznawanych wartości, poglądów politycznych – wszystkich, którym bliskie jest dziedzictwo Świętego Jana Pawła II. Osoby chcące wesprzeć wydarzenie, proszone są o kontakt bezpośrednio ze Stowarzyszeniem Tarnów Pierwsze Niepodległe.

 

 1. POAK w Szczepanowicach organizuje konkurs palm wielkanocnych. Wszyscy, którzy wykonają palmę powyżej 3 metrów powinni ją zgłosić dzień wcześniej na odpowiednim formularzu do prezesa AK p. Roberta Rybaka. Zapraszamy wszystkich do udziału, także dzieci. Regulamin znajduje się w gablocie, a formularze zgłoszeniowe na stoliku z prasą.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 180 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Piątek, Piątek, Kurczab, Kocik – Pierzchała, Gniewek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Nosek Agnieszka i Górowska Krystyna.

 

 1. Ogłoszenie z urzędu Gminy (osobna kartka – odczytać i w gablocie).

 

 1. Informacja na temat Kiermaszu Wielkanocnego w Pleśnej – w gablocie.

 

 1. Informacja dotycząca szkolenia na temat nowych zasad pozyskiwania dopłat bezpośrednich dla rolników – w gablocie.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt. Również w zakrystii są jeszcze książkowe Kalendarze Rolników na obecny rok po 28 zł.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbyły się pogrzeby śp. Elżbiety Łabuz i śp. Joanny Ziewacz. Dobry Jezu…