Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających.

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne.

 

 1. Zgodnie z tradycją adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa. Przed południem po Mszach św. a po południu o 14.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, potem Msza św.

 

 1. Jutro wspomnienie św. Agaty – błogosławieństwo chleba, wody i soli, wtorek – wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz. We wtorek także 8 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Obejmijmy Biskupa  Leszka naszą modlitwą. W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziew. Życzenia…

 

 1. W następną niedzielę Światowy Dzień Chorego. Przeżywajmy ten dzień w łączności ze wszystkimi chorymi – zarówno w na­szej parafii, jak i na całym świecie – prosząc dla nich o światło Ducha Świętego w przeżywaniu cierpienia w zjednoczeniu z cierpiącym Chrystusem. Od godz. 14.30  adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa i możliwość spowiedzi dla chorych;  następnie Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chorych.

 

 1. Pewnej osobie dziękujemy za ofiarę 100 zł. na potrzeby parafii.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę gospodarczą składane w minioną niedzielę: w  kościele 3 511 zł., w kaplicy 829 zł. Zostały wpłacone na konto.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 60 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Majer, Szydłowski, Szczepanik, Foszcz – Pękala, Szydłowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Piktas Maria i Skrzelowska Angelika.

 

 1. Dziękujemy za demontaż szopki i choinek oraz za wykonane prace przy parafii. Bóg zapłać…

 

 1. W piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1,5% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz numer KRS.Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

 

 1. Informacja od Diecezjalnego Konserwatora Zabytków:

„Samorząd  województwa małopolskiego zaprasza do składania wniosków na konserwację kapliczek przydrożnych lub robót budowlanych przy zabytkowych kapliczkach znajdujących się na obszarze województwa małopolskiego w ramach programu „Kapliczki Małopolski_2024” . Obiekty, które mogą być poddane wyżej wymienionym pracom nie muszą figurować w rejestrze zabytków województwa małopolskiego lub w gminnych ewidencjach zabytków, ale powinny charakteryzować się wartościami artystycznymi i historycznymi. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Internetowej: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.