Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających.

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty po każdej Mszy św. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne.

 

 1. Od dziś przez trzy kolejne niedziele w naszej parafii zgodnie z tradycją adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa. Przed południem po Mszach św. a po południu wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja pół godz. przed Mszą św.

 

 1. Jutro wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz. Jutro także 7 rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Obejmijmy Biskupa Leszka naszą modlitwą. W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziew.; w sobotę dowolne wspomnienie NMP z Lourd’es – Światowy Dzień Chorego. Przeżywajmy ten dzień w łączności ze wszystkimi chorymi – zarówno w na­szej parafii, jak i na całym świecie – prosząc dla nich o światło Ducha Świętego w przeżywaniu cierpienia w zjednoczeniu z cierpiącym Chrystusem. Od godz. 10.30 w kościele możliwość spowiedzi dla chorych, o godz. 11.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chorych a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób Lourd’es. Życzenia…

 

 1. Pewnej osobie dziękujemy za ofiarę 90 zł. na potrzeby parafii.

 

 1. Dziękujemy za ofiary na tacę gospodarczą składane w minioną niedzielę: w  kościele 3 454 zł., w kaplicy 873 zł. Zostały wpłacone na konto.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 50 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Zbylut – Kaput, Kołton, Lis – Kwaśny, Brożek, Gawlik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Nosek Anna i Damian Dorota.

 

 1. Dziękujemy za odśnieżanie terenów parafialnych. Dziękujemy za demontaż szopki i choinek oraz za wykonane prace przy parafii. Bóg zapłać…

 

 1. Dokładnie rok po agresji Rosji na Ukrainę i rok po pierwszej edycji akcji Paczka dla Ukrainy Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską drugą edycję tej akcji. Jest to akcja pomocowa skierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji ciągle trwającej wojny. Akcję tę przeprowadzimy na początku Wielkiego Postu br. Szczegóły zostaną podane w przyszłości.

 

 1. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie po Mszy św. popołudniowej Parafialną Radę Duszpasterską.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny po 10 zł.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii są jeszcze książkowe Kalendarze Rolników na obecny rok po 28 zł.

 

 1. Intencje mszalne.