Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś Diecezja Tarnowska dziękuje Panu Bogu za 50-letnią obecność w Kongu i posługę tarnowskich misjonarzy w 12 krajach świata. W zakrystii można z tej racji nabyć okolicznościowe albumy, książki i bajki dla dzieci poświęcone posłudze misyjnej tarnowskich misjonarzy.

 

 1. W naszej parafii także Uroczystość I Komunii św. rozpoczynająca Biały Tydzień dla dzieci kl. III. Dziękujemy Rodzicom dzieci I-Komunijnych za dar 600 zł. jako  wkład w renowację kielicha i pateny do sprawowania Eucharystii.

 

 1. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski a także dzień imienin Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Módlmy się dla Niego o potrzebne łaski. W czwartek – dowolne wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezb. Życzenia…

 

 1. W tym tygodniu (poniedziałek, wtorek i środa) dni modlitw o urodzaje – dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem. Jeżeli pozwoli pogoda, udamy się z procesją błagalną o urodzaje i błogosławieństwo w pracy, za kraje głodujące i o zachowanie od nieszczęść o godz. 18.00 do krzyży: w poniedziałek – przy placu po starej szkole, wtorek – poniżej kościoła a w środę na placu kościelnym. Po procesji Msza św. Proszę o poniesienie krzyża procesyjnego i tradycyjnie chorągwi, feretronów.

 

 1. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Jego Zesłania w połączeniu z Nabożeństwem Majowym.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11.00 Rocznica I Komunii św. dzieci kl. IV ( z tej racji niedziela chrzcielna przeniesiona na 28 maja).

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii księdza Zygmunta Tokarza ze zgromadzenia Misjonarzy Saletynów, który będzie głosił słowo przygotowujące nas do zaplanowanych na jesień parafialnych misji świętych.

 

 1. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do środy w połączeniu z procesją, pozostałe dni po mszy św. wieczornej a w niedziele o 15.30. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy też piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach.

 

 1. W czwartek po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie dzieci klasy IV w ramach przygotowania do Rocznicy I Spowiedzi i Komunii św.

 

 1. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Dziękujemy pewnym ofiarodawcom za ofiary indywidualne na potrzeby parafii: 600, 150 i 100 zł. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy Rodzicom dzieci I-Komunijnych za sprzątanie i dekorację kościoła i ostatniej grupie za sprzątanie kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Stefański, Tryba, Kula, Bogusz, Szydłowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Patla Teresa i Bardeli Marta.

 

 1. Ogłoszenie p. Sołtysa (osobna kartka – odczytać).

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Edmunda Łabuza. Dobry Jezu…