VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 V 2020

1. Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego w sprawie celebracji pogrzebów i odwiedzania chorych

1. Jutro setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II – dziękujemy Bogu za wielki dar jego osoby dla Kościoła, Polski i świata. Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej zaprasza do obejrzenia i wysłuchania programu słowno-muzycznego z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Emisja w Telewizji Trwam w niedzielę (17.05) o godz. 14.30 i w poniedziałek (18.05) o godz. 13.30.

1. W tym tygodniu (poniedziałek, wtorek i środa) dni modlitw o urodzaje – dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem. Z powodu stanu epidemii nie będzie tradycyjnych procesji błagalnych o urodzaje, tylko modlitwa w kościele.

1. W poniedziałek wspomnienie dowolne św. Stanisława Papczyńskiego, prezb. Życzenia…

1. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Jego Zesłania w połączeniu z Nabożeństwem Majowym. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Decyzją władz państwowych od 17 maja czyli od dziś w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 10 m2. W naszym kościele może być równocześnie 41 osób (nawa główna, nawy boczne i przedsionki) a w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej 11 osób(nawa i przedsionek głównego wejścia). Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją. Należy zachować wymaganą odległość 2 metrów zajmując całą powierzchnię kościoła, a nie tylko ławki w nawie głównej, jak również 2 metry podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Prosimy, aby wchodząc do kościoła parafialnego, zabrać ze sobą kartę wstępu z koszyczka, żeby wchodzące kolejne osoby wiedziały, ile osób jest wewnątrz kościoła. Jeśli brak kart wstępu, prosimy nie wchodzić do wnętrza. Wychodząc z kościoła karty odkładamy do koszyczka a nie zabieramy ze sobą do domu. Po każdej Mszy św. zostaną poddane dezynfekcji i będą służyć następnym osobom.

1. W dni powszednie pół godziny przed Mszą św. adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Jesteśmy w konfesjonale, jak zwykle zresztą przez cały rok przed każdą Mszą św. a więc można skorzystać z Sakramentu Pokuty, do czego zachęcamy zgodnie z zarządzeniem Ks. Biskupa, aby wszyscy mogli zadośćuczynić spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej a czas Komunii św. Wielkanocnej kończy się niedzielę Trójcy Świętej, czyli w tym roku 7 czerwca.

1. Nabożeństwa majowe w tygodniu po południu na zakończenie adoracji o 17.45 zaś w niedziele o 15.30. Ze względu na stan epidemii niewiele może nas być w kościele, zachęcamy zatem do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie.

1. Na jednogłośnie, zgodnie wyrażoną prośbę Rodziców, by Uroczystość I Komunii św. dzieci klasy III była w połowie wakacji, w środku lata, ustalono na spotkaniu w miniony piątek 15 maja termin tejże Uroczystości na 9 sierpnia br. Mając to na uwadze wyjątkowo będzie w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 13.00 połączona z udzieleniem I Komunii św.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Kazimiera Kowynia, Urszula Cich, Wioletta Słowik, Ewa Jurkiewicz, Patrycja Kolasa. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Damian Barbara i Damian-Sikora Danuta.