Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego – osobna kartka.

 

 1. Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne.

 

 1. Jutro – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba; środa – Uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męcz., Głównego Patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej. Życzenia…

 

 1. W tym tygodniu (poniedziałek, wtorek i środa) dni modlitw o urodzaje – dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem. Jeżeli pozwoli pogoda, udamy się z procesją błagalną o urodzaje i błogosławieństwo w pracy, za kraje głodujące i o zachowanie od nieszczęść o godz. 18.00 do krzyży: w poniedziałek – przy placu po starej szkole, wtorek – poniżej kościoła a w środę na placu kościelnym. Po procesji Msza św. Proszę o poniesienie krzyża procesyjnego i tradycyjnie chorągwi, feretronów.

 

 1. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do środy w połączeniu z procesją, pozostałe dni po mszy św. wieczornej a w niedziele o 15.30 rozpoczęcie adoracji prywatnej, o 15.45 Litania, po zakończeniu Nabożeństwa majowego Msza św. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy też piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach.

 

 1. W środę po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej. Z tej racji kancelaria dla narzeczonych w środę nie będzie czynna.

 

 1. W czwartek na godz. 16.30 prosimy na spotkanie dzieci klasy IV w ramach przygotowania do Rocznicy I Spowiedzi i Komunii św.

 

 1. Z przyczyn obiektywnych w czwartek po Mszy św. i nabożeństwie majowym kancelaria nie będzie czynna.

 

 1. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Jego Zesłania w połączeniu z Nabożeństwem Majowym. Po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. W sobotę o godz. 8.15 pierwsza spowiedź św. dla dzieci I-komunijnych. Zachęcamy, aby inne osoby korzystały ze spowiedzi odpowiednio wcześniej.

 

 1. Za tydzień w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. – podczas Mszy św. o 11.00 grupa dzieci po raz pierwszy będzie w pełni w niej uczestniczyć. W kolejną niedzielę tj. 19 maja rocznica I Komunii św. – z tej racji (co już było ogłaszane) niedziela chrzcielna przeniesiona na 26 maja czyli ostatnią niedzielę maja.
 2. Dziękujemy za ofiary na tacę gospodarczą składane w minioną niedzielę: w kościele
  3 634 zł., w kaplicy 724 zł. Zostały wpłacone na konto. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. O sprzątanie kościoła i otoczenia oraz ubranie kościoła prosimy rodziców dzieci I-komunijnych. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Rozpęda Stanisława i Ligęza Halina.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbył się pogrzeb śp. Franciszka Słowika. Dobry Jezu…