1. Decyzją władz państwowych od 4 maja br. w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. W naszym kościele może być równocześnie 27 osób a w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej 8 osób. Należy zachować wymaganą odległość 1.5 m zajmując całą powierzchnię kościoła, a nie tylko ławki w nawie głównej, jak również 1.5 m podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Z tego obowiązku zwolniony tylko duchowny sprawujący liturgię. Pozostałe szczegóły na drzwiach i w gablocie przy kościele. Prosimy o dostosowanie się do tych zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych a równocześnie dziękujemy za dotychczasowe ich przestrzeganie.

1. W tym tygodniu (poniedziałek, wtorek i środa) dni modlitw o urodzaje – dawne Dni Krzyżowe przed Wniebowstąpieniem. Jest stan epidemii a więc przy zachowaniu rygorów sanitarnych, jeżeli pozwoli pogoda, udamy się z procesją błagalną o urodzaje, za kraje głodujące i o zachowanie od nieszczęść o godz. 18.00 do krzyży na placu kościelnym. Po procesji Msza św. Proszę o poniesienie krzyża procesyjnego i tradycyjnie chorągwi, feretronów.

1. W środę o godz. 17.00 przy zachowaniu rygorów sanitarnych spotkanie dzieci klasy IV w ramach przygotowania do Rocznicy I Spowiedzi i Komunii św.

1. W czwartek 13 maja – wspomnienie MB Fatimskiej – o godz. 18.00 rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich (Msza św. o MB Fatimskiej i procesja różańcowa jeżeli pozwoli pogoda i przy zachowaniu rygorów sanitarnych); w piątek święto św. Macieja Apostoła. Życzenia…

1. W piątek rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego przed Uroczystością Jego Zesłania w połączeniu z Nabożeństwem Majowym. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

1. Następna, trzecia niedziela miesiąca – zgodnie z tradycją parafii – chrzcielna. O godz. 13.00 dodatkowa Msza św. z racji Rocznicy I Komunii św. Jest stan epidemii, zachowajmy wszystkie środki ostrożności.

1. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz.16.00 zapraszamy uczniów kl. VIII – rozpoczęcie Triduum przed Bierzmowaniem.

1. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do czwartku w połączeniu z procesją, piątek i sobota po mszy św. wieczornej a w niedziele o 15.30. Ze względu na stan epidemii niewiele może nas być w kościele, zachęcamy zatem do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy też piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach.

1. Kto jeszcze nie był u spowiedzi św. wielkanocnej, przypominamy, że nieustannie istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Jesteśmy w konfesjonale, jak zwykle zresztą przez cały rok przed każdą Mszą św. a więc można skorzystać z Sakramentu Pokuty, do czego zachęcamy, aby wszyscy mogli zadośćuczynić spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej a czas Komunii św. Wielkanocnej kończy się w niedzielę Trójcy Świętej, czyli w tym roku 30 maja.

1. Dziękujemy Rodzicom dzieci I-Komunijnych za sprzątanie i dekorację kościoła i ostatniej grupie za sprzątanie kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Pałucki, Słowik, Damian, Gac, Cetera. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Sumara Małgorzata i Zapart Elżbieta.

1. O zaświadczenia do pełnienia roli chrzestnego/chrzestnej czy świadka bierzmowania należy prosić w parafii aktualnego zamieszkania. Fakt zamieszkania i przynależności do parafii nie zawsze pokrywa się z zameldowaniem.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.