1. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających. Dziś Światowy Dzień Chorego. Przeżywajmy ten dzień w łączności ze wszystkimi chorymi – zarówno w na­szej parafii, jak i na całym świecie – prosząc dla nich o światło Ducha Świętego w przeżywaniu cierpienia w zjednoczeniu z cierpiącym Chrystusem. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na bocznym ołtarzu wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości – podejmujący dzieło abstynencji mogą się wpisywać.

1. Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa przed południem po Mszach św. a po południu od godz. 14.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi dla chorych;  następnie Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chorych.

1. W najbliższą środę Popielec. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W kaplicy o 15.00. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od potraw mięsnych (od 14 roku życia do śmierci). W tym dniu również rozpoczynają się i trwają do I Niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty a także rozpoczyna się czas Komunii św. Wielkanocnej.

1. “W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas. W tym roku wobec cierpienia Ukrainy, którą już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny, zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji”.

1. Rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, potem Msza św.; zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

1. Następna, trzecia niedziela lutego to zgodnie z tradycją parafii niedziela chrzcielna. Ofiary na tacę w trzecią niedzielę lutego przeznaczone są na WSD w Tarnowie.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł.
    Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Jurczyński – Mika, Kurasiewicz, Błyskal – Wantuch, Kot, Sajdak – Stefan. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Patla Teresa i Bardeli Marta

1. W związku z trwającym czasem rozliczeń z Urzędem Skarbowym ponawiamy prośbę Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na cele realizowane przez tą sprawdzoną organizację charytatywną. Ulotki z informacją na ten temat są na stoliku z prasą.

1. Dzień Otwarty w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Szczepanowicach im. Ks. prof. Romana Darowskiego odbędzie się w dniu 27 lutego 2024 r. (wtorek) w godzinach od 10.00 do 11.45. W programie zajęcia integracyjne, muzyczno-ruchowe, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne. Wszystkich  przyszłych Przedszkolaków oraz Pierwszoklasistów  wraz z Rodzicami serdecznie zapraszają: Dyrekcja i Wychowawczynie Oddziału.

1. Parafia Katedralna w Tarnowie organizuje kurs przedmałżeński, dedykowany dla par, który rozpocznie się w auli Jana Pawła II przy katedrze we wtorek 27 lutego o godz. 19.00. Zapisy i wszystkie sprawy organizacyjne na pierwszym spotkaniu. Zaprasza ks. Adam Nita – proboszcz.

1. Komunikat tarnowskich policjantów – osobna kartka i w gablocie.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.

1. Odbył się pogrzeb śp. Zdzisława Micał. Dobry Jezu…