1. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających.

 

 1. W duchu odpowiedzialności za wszystkich przypominamy, że w kościołach obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 m2. Należy zachować wymaganą bezpieczną odległość podczas wchodzenia, wychodzenia i procesji komunijnej. Uczestnicy obrzędów religijnych mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Przypominamy, że przy wejściach są płyny dezynfekujące – należy z nich korzystać. Prosimy, aby wchodząc do kościoła parafialnego, zabrać ze sobą kartę wstępu z koszyczka, żeby kolejne osoby wiedziały, ile osób jest wewnątrz kościoła. Wychodząc z kościoła karty odkładamy do koszyczka a nie zabieramy ze sobą do domu. Po każdej Mszy św. zostaną poddane dezynfekcji i będą służyć następnym osobom.

 

 1. W naszej parafii zgodnie z tradycją adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa. Przed południem po Mszach św. a po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godz. przed Mszą św.

 

 1. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na bocznym ołtarzu wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości – podejmujący dzieło abstynencji mogą się wpisywać.

 

 1. W najbliższą środę Popielec. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W kaplicy o 15.30. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Składka na cele charytatywne. W tym dniu obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od potraw mięsnych (od 14 roku życia do śmierci). W tym dniu również rozpoczynają się i trwają do I Niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty a także rozpoczyna się czas Komunii św. Wielkanocnej.

 

 1. Rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, potem Msza św.; zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. W następną, trzecią niedzielę lutego ofiary na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Chwistek, Kot-Zagól, Pudło, Kot, Koza. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Smoleń Agata i Rynczak Bogusława.

 

 1. Dziękujemy za odśnieżanie terenów parafialnych. Bóg zapłać…

 

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. prof. Romana Darowskiego SJ w Szczepanowicach uprzejmie informuje, że zapisy do oddziału przedszkolnego  (grupa  3 i 4-latki  oraz  grupa 5 i 6-latki) w roku szkolnym 2021 / 2022  odbędą się od 1 marca do 19 marca 2021 r. do godz. 15:00. Dokumenty można składać do wychowawcy oddziału przedszkolnego lub do dyrektora szkoły. Wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022  można składać od 15 lutego do 26 lutego 2021 r. do godz. 15:00 u dyrektora szkoły.

 

 1. Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie realizuje dwa projekty dla osób, które powróciły z zagranicy: „Nowy start w Małopolsce” – dla osób 30+ i „Wróć z POWERem!” – dla osób do 29 r.ż. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Przypominamy o możliwości przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła parafialnego możemy odebrać (ze stolika z prasą) ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. W poniedziałek o godz. 15.00 pogrzeb śp. Zygmunta Motyki z Tarnowa, pół godziny wcześniej Różaniec. Dobry Jezu…