Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski – osobna karta – odczytać.

 

 1. Przeżywana dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest okazją do naszego osobistego spotkania z Chrystusem, który wskazuje nam drogę i cel naszego życia. Tym celem jest niebo, a drogą, która do niego prowadzi jest on sam.

 

 1. W naszej parafii Uroczystość I Komunii św. rozpoczynająca Biały Tydzień dla dzieci kl. III. Dziękujemy Rodzicom dzieci I-Komunijnych za złożone w darze dla parafii dwa złote ornaty: z wizerunkiem Świętej Rodziny na czas Bożego Narodzenia i z wizerunkiem Chrystusa Zmartwychwstałego na czas paschalny.

 

 1. Jutro 13 maja – wspomnienie MB Fatimskiej – o godz. 18.00 rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich; wtorek – święto św. Macieja, Apostoła; czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz, patrona Polski. To także dzień imienin Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Módlmy się dla Niego o potrzebne łaski. W sobotę – dowolne wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezb. Życzenia…

 

 1. Nabożeństwo majowe wraz z Nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego jutro w połączeniu z  Fatimskim, w niedzielę po adoracji o 15.30 zaś w dni powszednie po Mszy św. o godz.18.00. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy też piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach.

 

 1. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 11.00 Rocznica I Komunii św. dzieci kl. IV (z tej racji niedziela chrzcielna przeniesiona na 26 maja). Jutro na godz. 16.30 prosimy na spotkanie dzieci klasy IV w ramach przygotowania do Rocznicy I Spowiedzi i Komunii św.

 

 1. Dziękujemy pewnemu ofiarodawcy za ofiarę 200 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać…

 

 1. Dziękujemy Rodzicom dzieci I-Komunijnych za sprzątanie i dekorację kościoła i ostatniej grupie za sprzątanie kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Niziołek, Baca, Baca, Witek, Kłósek, Kołtun. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Czesława i Kosiorowska Barbara.

 

 1. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Na sobotę po Mszy św. i nabożeństwie majowym zebranie Rady Parafialnej.

 

 1. Wójt Gminy Pleśna i Centrum Kultury w Pleśnej zapraszają na Powiatowy Dzień Weterana organizowany za tydzień 19 maja na terenie ośrodka Relaks w Łowczówku. Szczegóły w gablocie.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 3. Intencje mszalne – osobna kartka.