1. Przeżywana dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest okazją do naszego osobistego spotkania z Chrystusem, który wskazuje nam drogę i cel naszego życia. Tym celem jest niebo, a drogą, która do niego prowadzi jest On sam.

 

  1. Dziś o godz. 13.00 dodatkowa Msza św. z racji Rocznicy I Komunii św. Jest stan epidemii, zachowajmy wszystkie środki ostrożności. Dziś również o godz.16.00 rozpoczęcie Triduum przed Bierzmowaniem dla klasy VIII. W poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 kolejne spotkania w ramach Triduum. Bierzmowanie w środę w Pleśnej o 15.30. Należy tam być już ok. godz. 15.00, należy dostosować się do obowiązujących rygorów sanitarnych spowodowanych stanem epidemii. Kandydaci do bierzmowania niech przystąpią do spowiedzi św. Pojednanie z Bogiem jest konieczne do godnego przyjęcia Bierzmowania. Warto przygotować się do Spowiedzi generalnej. Przypominamy, co wiele razy było już mówione, że jest możliwość spowiedzi przed Mszami św.; zachęcamy także ich rodziny i bliskich do skorzystania ze spowiedzi św.

 

  1. Dzisiaj święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski a także dzień imienin Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Módlmy się dla Niego o potrzebne łaski. We wtorek – wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, prezb. Życzenia…

 

  1. Przypominamy o obowiązujących rygorach sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa – szczegóły na drzwiach i w gablocie przy kościele. Prosimy o dostosowanie się do tych zaleceń wynikających z odpowiedzialności i troski o zdrowie swoje i innych a równocześnie dziękujemy za dotychczasowe ich przestrzeganie.

 

  1. Nabożeństwo majowe w niedziele o 15.30. W dni powszednie po Mszy św. o godz.18.00. Ze względu na stan epidemii niewiele może nas być w kościele, zachęcamy zatem do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy tez piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach. W połączeniu z nabożeństwem majowym w tym tygodniu przeżywamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będzie w przyszłą niedzielę.

 

  1. Dziękujemy Rodzicom dzieci I-Komunijnych za złożony z racji I Komunii św. ich dzieci dar dla parafii – nowe cyborium (puszkę) do przechowywania Komunii św. Również dziękujemy za ofiary na misje. Bóg zapłać…

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Sokół, Sroka, Skiba, Skiba, Strojny. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Józefa i Sikora Dorota.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

9. Pogrzeb śp. Alfreda Toboły we wtorek o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej Różaniec. Dobry Jezu…