1. Przeżywana dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest okazją do naszego osobistego spotkania z Chrystusem, który wskazuje nam drogę i cel naszego życia. Tym celem jest niebo, a drogą, która do niego prowadzi jest on sam. Dziś na sumie Rocznica I Komunii św. dzieci kl. IV.

 

  1. Gościmy w parafii Czcigodnego Ks. Zygmunta Tokarza ze zgromadzenia Misjonarzy Saletynów, który głoszonym słowem i modlitwą przygotowuje nas do parafialnych Misji Świętych, które już niedługo, w jesieni będziemy przeżywać. Dziękujemy O. Misjonarzowi za zaproszenie i obecność, za modlitwę i bogactwo słowa.

 

  1. W środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, Dzień Modlitw za Kościół w Chinach; w piątek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezb. Dzień Matki. Życzenia….

 

  1. Nabożeństwo majowe w połączeniu z Nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w niedzielę o 15.30 zaś w dni powszednie po Mszy św. o godz.18.00. Zachęcamy do rodzinnej modlitwy, do udziału wszystkich, a zwłaszcza młodzież i dzieci w tym pięknym, maryjnym nabożeństwie. Podtrzymujemy też piękny zwyczaj nabożeństw majowych przy krzyżach, figurach, kapliczkach.

 

  1. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

  1. Następna niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego a zarazem ostatnia niedziela miesiąca – ofiary na tacę jak zwykle w ostatnią niedzielę na cele parafialne.

 

  1. „Dzieci komunijne dzieciom misji” – w ramach tej akcji dzieci I-Komunijne z naszej parafii złożyły na misje 310 zł. Bóg zapłać…

 

  1. Dziękujemy pewnym ofiarodawcom za ofiary indywidualne na potrzeby parafii: 200 i 100 zł. Bóg zapłać…

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Szydłowski, Nawrocki – Płaneta, Walkowicz, Krawczyk, Przydział. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Sumara Lucyna, Marta Jadwiga.

 

  1. Na I niedzielę czerwca (4 czerwca br.), a więc za dwa tygodnie po Mszy św. popołudniowej planujemy zebranie Rady Parafialnej.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć okolicznościowe albumy, książki i bajki dla dzieci poświęcone posłudze misyjnej tarnowskich misjonarzy na przestrzeni ostatnich 50 lat.