Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Apel Przewodniczącego KEP w związku z sytuacją na Ukrainie – osobna kartka.

 

 1. Zgodnie z tradycją parafii adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa. Przed południem po Mszach św. a po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godz. przed Mszą św.

 

 1. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na bocznym ołtarzu wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości – podejmujący dzieło abstynencji mogą się wpisywać.

 

 1. Trzecia niedziela miesiąca, to zgodnie z tradycją parafii niedziela chrzcielna. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na WSD w Tarnowie.

 

 1. W najbliższą środę Popielec. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W kaplicy o 15.30. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Składka na cele charytatywne. W tym dniu obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od potraw mięsnych (od 14 roku życia do śmierci). W tym dniu również rozpoczynają się i trwają do I Niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty a także rozpoczyna się czas Komunii św. Wielkanocnej.

 

 1. Rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, potem Msza św.; zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. Informacja w związku z akcją Caritas PACZKA DLA UKRAINY: Mamy już w parafii 5 zapowiedzianych kartonów. Osoby, które odpowiadając na prośbę z 5 lutego chcą przyjść z pomocą, mogą odebrać kartony dziś w zakrystii, spakować zgodnie z załączoną listą. Kartonów nie zaklejamy – Panie z Parafialnego Oddziału Caritas to uczynią przezroczystą taśmą samoprzylepną. Gotowe, nie zaklejone kartony proszę składać w sali obok kościoła w najbliższy piątek, w godz. 16.00 – 17.00.

 

 1. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca – taca na cele gospodarcze, zaś po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

 

 1. W związku z trwającym czasem rozliczeń z Urzędem Skarbowym ponawiamy prośbę Caritas Diecezji Tarnowskiej o przekazanie 1,5% podatku dochodowego na cele realizowane przez tą sprawdzoną organizację charytatywną. Ulotki z informacją na ten temat są na stoliku z prasą.

 

 1. Na środę 1 III br. po Nowennie planowane jest spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W związku z tym kancelaria w tym dniu nie będzie czynna po Mszy św.
 2. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Niziołek, Baca, Baca, Witek, Kłósek, Kołtun. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Koza Maria i Sumara Michalina.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii są jeszcze książkowe Kalendarze Rolników na obecny rok po 28 zł.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.