VII NIEDZIELA ZWYKŁA 23 II 2020

1. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających.

1. Dziś w całej Diecezji Niedziela Synodalna. W naszej parafii zgodnie z tradycją adoracja Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa. Przed południem po Mszach św. a po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godz. przed Mszą św.

1. Dziś także rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na bocznym ołtarzu wyłożona jest Parafialna Księga Trzeźwości – podejmujący dzieło abstynencji mogą się wpisywać.

1. W najbliższą środę Popielec. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W kaplicy o 15.30. Przez symboliczny gest posypania głów popiołem wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Składka na cele charytatywne. W tym dniu obowiązuje post ścisły (od 18 do 60 roku życia) i abstynencja od potraw mięsnych (od 14 roku życia do śmierci). W tym dniu również rozpoczynają się i trwają do I Niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty a także rozpoczyna się czas Komunii św. Wielkanocnej.

1. Rozpoczynają się piękne nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w czwartek o godz. 16.30 dla dzieci i uczniów szkoły podstawowej gdziekolwiek uczęszczają dzieci z naszej parafii – apel do rodziców, żeby zadbali o właściwe przeżycie Wielkiego Postu przez dzieci, o wprowadzanie dzieci w życie religijne, parafialne – przez to niech zadbają o własną przyszłość i przyszłość parafii. Dla młodzieży i starszych Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30, potem Msza św.; zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 14.30, potem Msza św. Ofiara na tacę na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.

1. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski pierwszy piątek Wielkiego Postu ma być przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży. W tym roku ten pokutny dzień przypada 28 lutego.

1. W czwartek o 15.30 spotkanie LSO, w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Młodzieżowej.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Stefania Słowik, Stanisława Turska, Grażyna Turska, Anna Włodarczyk, Bernadeta Sarad. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Kubis Zofia i Karwala Iwona.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.