Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego – osobna kartka.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas procesji Bożego Ciała. Jeszcze raz dziękujemy za przygotowanie kościoła i trasy procesji; dziękujemy Panom Kościelnemu i Organiście, druhom OSP, niosącym baldachim, sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, nowo bierzmowanym za piękne świadectwo i wszystkim zaangażowanym. W szczególny sposób dziękujemy za przygotowanie ołtarzy a równocześnie prosimy osoby z tych rejonów o przygotowanie ołtarzy na procesję różańcową w październiku. W przyszłym roku o przygotowanie ołtarzy na procesje będą proszeni mieszkańcy kolejnych  rejonów  – informacja zostanie podana w październiku.

 

 1. Dziś odpust w Błoniu. Dziś druga niedziela czerwca – ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Jutro wspomnienie bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy, męcz.; we wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.; w środę wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz.; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Życzenia…

 

 1. We wtorek o godz. 18.00  Msza Św. z oktawy Bożego Ciała połączona z kolejnym w tym roku nabożeństwem fatimskim. Zmienimy jednak porządek: różaniec odmówimy przed Mszą Św. a podczas procesji z Najświętszym Sakramentem będziemy śpiewać Litanię do NSPJ.

 

 1. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych w tzw. Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a dziś po Mszy o godz. 11.00. Zakończenie „oktawy” w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00 – zapraszamy. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia w ten dzień można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę 14 czerwca 2023 r. po Mszy św. i procesji. Zapraszamy. Z tej racji kancelaria dla narzeczonych w tym dniu nie będzie czynna.

 

 1. W czwartek 11 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Bpa Andrzeja Jeża. Pasterza Diecezji obejmujemy serdeczną modlitwą.

 

 1. Tradycyjnie w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Następna niedziela to Diecezjalne Święto Rodziny. To trzecia miesiąca – zgodnie ze zwyczajem parafii niedziela chrzcielna.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 200 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Szydłowski, Szydłowski – Jurek, Słowik, Szydłowski, Stec. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Mrzygłód Sławomira i Chodak Anna.

 

 1. Przypomnienie prośby z 21 VIII 2022 : o przygotowanie dożynek parafialnych w tym roku proszeni są mieszkańcy Leszczyn i Tubendzy.

 

 1. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2023 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Msze Św. w Tarnowie i Częstochowie oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone, w miejscu organizacji grupy w Mościcach, w parafii NMP Królowej Polski. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki oraz na facebooku gr. nr 3 św. Brata Alberta.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowe pismo: Magazyn po 15 zł.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbył się pogrzeb śp. Marii Hatała. Dobry Jezu …