1. W liturgii tego tygodnia: poniedziałek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezb. i męcz.; wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej; piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Życzenia…

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas procesji Bożego Ciała. Jeszcze raz dziękujemy za przygotowanie kościoła i trasy procesji; dziękujemy Panom za wiele prac porządkowych przy kościele, dziękujemy Panom Kościelnemu i Organiście, druhom OSP, niosącym baldachim, sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim zaangażowanym. W szczególny sposób dziękujemy za  przygotowanie ołtarzy a równocześnie prosimy osoby z tych rejonów o przygotowanie ołtarzy na procesję różańcową w październiku. W przyszłym roku (jak już było zapowiadane) ołtarze na procesje będą przygotowywać kolejne rejony – informacja zostanie podana.

1. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych w tzw. Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a dziś po Mszy o godz. 11.00 i 16.00. Zakończenie „oktawy” w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz ogólne błogosławieństwo dzieci. Litania do NSPJ podczas „oktawy” w ramach procesji, w sobotę po Mszy św.  a w niedzielę o 15.45.

1. W piątek, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza św. połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia w ten dzień można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

1. Również w piątek w Szkole Podstawowej w Szczepanowicach na drugiej godzinie lekcyjnej egzamin sprawdzający przed Bierzmowaniem dla uczniów kl. VII.

1. W przyszłą niedzielę – 13 czerwca – kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. popołudniowej procesja różańcowa.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Marta, Rybak – Mikuta, Kara, Szczurek, Słowik – Marszałek.  Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Barbara i Łazarz Beata.
  2. W przyszłą niedzielę ofiary do puszki na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.