Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z 25. rocznicą kanonizacji bł. Kingi – osobna kartka.

 

 1. Informacja Wydziału Katechetycznego: „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

 

 1. Dziś odpusty w Tarnowie – par. św. Stanisława Kostki i w Koszycach Małych. Dziś druga niedziela czerwca – ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; środa – wspomnienie bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy, męcz.; czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.; piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męcz. Życzenia…

 

 1. W czwartek 13 dzień miesiąca – w ramach kolejnego Nabożeństwa Fatimskiego po Mszy św. o godz. 18.00 procesja różańcowa. Zachęcamy do licznego udziału.

 

 1. W sobotę 12 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Bpa Andrzeja Jeża. Pasterza Diecezji obejmujemy serdeczną modlitwą.

 

 1. Tradycyjnie w piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Następna niedziela to Diecezjalne Święto Rodziny; 25. rocznica kanonizacji bł. Kingi i obecności Papieża Jana Pawła II w Starym Sączu. To trzecia miesiąca – zgodnie ze zwyczajem parafii niedziela chrzcielna.

 

 1. Dziękujemy za prace przy bramce na cmentarzu, za żarówki do kościoła. Dziękujemy za ofiary 1000 i 200 zł. dla parafii oraz 400 zł na potrzeby kaplicy.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Ciborowski – Kozioł, Kozdęba, Korpacki, Kasprzyk – Komasara, Pałucki. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Józefa i Sikora Dorota..

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbyły się pogrzeby śp. Kazimierza Sachy, śp. Stanisława Damiana. Jutro o godz. 15.00 Msza św. pogrzebowa śp. Mariusza Miki; pół godziny wcześniej Różaniec. Dobry Jezu…