Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

  1. Dziś przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Odpusty: w Tarnowie – par. św. Stanisława Kostki, w Koszycach Małych i w Zgłobicach. Trzecia niedziela miesiąca – zgodnie ze zwyczajem parafii niedziela chrzcielna.

 

  1. We środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.; w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Życzenia…

 

  1. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 9.00. Możliwość spowiedzi dla kończących kolejny rok szkolny codziennie przez pół godziny przed Mszą św.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 140 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Chmura, Chwistek, Kot – Zagól, Pudło, Kot. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Smoleń Agata i Rynczak Bogusława.

 

  1. W środę po Mszy św. i Nowennie spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

  1. Następna niedziela to ostatnia niedziela miesiąca – ofiary na tacę jak zwykle w ostatnią niedzielę na cele parafialne.

 

  1. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2023 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Msze Św. w Tarnowie i Częstochowie oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone, w miejscu organizacji grupy w Mościcach, w parafii NMP Królowej Polski. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki oraz na facebooku gr. nr 3 św. Brata Alberta.

 

  1. Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski 2023. Będzie on trwał od 1 do 9 lipca. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. Ojcowie Redemptoryści zapraszają wszystkich wiernych do Tuchowa.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć okolicznościowe albumy, książki i bajki dla dzieci poświęcone posłudze misyjnej tarnowskich misjonarzy na przestrzeni ostatnich 50 lat.

 

  1. Intencje mszalne – osobna kartka.