Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś przeżywamy Diecezjalne Święto Rodziny. Odpust w Błoniu i w Zgłobicach. Trzecia niedziela miesiąca – zgodnie ze zwyczajem parafii niedziela chrzcielna.

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego – osobna kartka

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zak.; w czwartek przeniesiona w tym roku z 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Życzenia…

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do godnego uczczenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie podczas procesji Bożego Ciała. Jeszcze raz dziękujemy za przygotowanie kościoła i trasy procesji; dziękujemy Panom Kościelnemu i Organiście, druhom OSP, niosącym baldachim, sztandary i feretrony, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, nowo bierzmowanym za piękne świadectwo i wszystkim zaangażowanym. W szczególny sposób dziękujemy za przygotowanie ołtarzy a równocześnie prosimy osoby z tych rejonów o przygotowanie ołtarzy na procesję różańcową w październiku. W przyszłym roku o przygotowanie ołtarzy na procesje będą proszeni mieszkańcy kolejnych  rejonów  – informacja zostanie podana w październiku.

 

 1. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych w tzw. Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 a dziś po Mszy o godz. 11.00. Zakończenie „oktawy” w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00. Możliwość spowiedzi dla kończących kolejny rok szkolny od poniedziałku do czwartku pół godziny przed Mszą św. Po południu Msza św. połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 18.00 – zapraszamy. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia w ten dzień można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Bogusz, Bogusz, Fikas, Soboń, Soboń. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Nosek Agnieszka i Górowska Krystyna.

 

 1. Przypomnienie prośby z 15 VIII 2021 r.: o przygotowanie dożynek parafialnych w tym roku proszeni są mieszkańcy Woli od szosy .

 

 1. „Chrystus naszą Paschą” to hasło 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2022 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Msze Św. w Tarnowie i Częstochowie oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone tak jak w latach ubiegłych. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 150,00 zł – osoba dorosła oraz 75 zł – dziecko.  Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki oraz na facebooku gr. nr 3 św. Brata Alberta.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbyły się pogrzeby śp. Jana Kłuska i śp. Władysławy Nawrockiej. Dobry Jezu…