1. Rozpoczęły się wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

1. Informacja Wydziału Katechetycznego: „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.

1. W Liturgii: jutro – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; piątek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.; sobota – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – msze św. o godz. 7.00 i 18.00 – składka na świętopietrze. Życzenia ….

1. Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski 2024. Dokładny program odpustu znajduje się w gablocie. Ojcowie Redemptoryści zapraszają wszystkich wiernych do Tuchowa.

1. Ponieważ w trzecią i czwartą niedzielę sierpnia będą uroczystości tytułu odpowiednio w kościele i w kaplicy, dlatego wyjątkowo niedziela chrzcielna połączona z uroczystym udzielaniem Chrztu św. będzie 11 sierpnia czyli w drugą niedzielę miesiąca.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Gąsior, Dyda, Brożek, Kot, Góral. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Janicka Renata, Hołda Iwona.

1. Do odprawienia poza parafią zastało przekazane część intencji pogrzebowych za:
    Śp. Irena Kot, Śp. Tadeusz Hajduk, Śp. Franciszka Piątek, Śp. Władysława Dawid, Śp. Stanisław Mirek, Śp. Kazimiera Ziewacz, Śp. Tomasz Michoński, Śp. Andrzej Góral,  Śp. Stanisław  Kowynia, Śp. Kazimierz Sacha.

1. Następna niedziela to ostatnia niedziela miesiąca – ofiary na tacę jak zwykle w ostatnią niedzielę na cele parafialne.

1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

1. Intencje mszalne – osobna kartka