Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

 

 1. W Liturgii: środa – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.; czwartek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. w naszym kościele w ten dzień o godz. 7.00 i 18.00 – składka na świętopietrze; sobota – święto NMP Tuchowskiej. Życzenia ….

 

 1. W tym tygodniu przypada I sobota lipca. O godz. 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

 1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę. Do zgłoszonych chorych pojedzie jeden ksiądz.

 

 1. Następna – I niedziela miesiąca – adoracyjna, ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski 2023. Będzie on trwał od 1 do 9 lipca. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. Ojcowie Redemptoryści zapraszają wszystkich wiernych do Tuchowa.

 

 1. „Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło 41. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2023 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Radio RDN będzie transmitowało Msze Św. w Tarnowie i Częstochowie oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone, w miejscu organizacji grupy w Mościcach, w parafii NMP Królowej Polski. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki oraz na facebooku gr. nr 3 św. Brata Alberta.

 

 1. Ponieważ w trzecią i czwartą niedzielę sierpnia będą odpusty odpowiednio w kościele i w kaplicy, dlatego wyjątkowo niedziela chrzcielna połączona z uroczystym udzielaniem Chrztu św. będzie 13 sierpnia czyli w drugą niedzielę miesiąca.

 

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne 600 zł. i 50 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać …

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 120 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Koza, Gut, Gut, Szalecki, Pałeczka. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Damian Barbara i Damian-Sikora Danuta.

 

 1. Do odprawienia poza parafią zastało przekazane część intencji pogrzebowych za Śp. Władysław Smoleń, Śp. Zbigniew Wróbel, Śp. Henryka Zapart, Śp. Stanisław Nosek, Śp. Władysław Jewuła, Śp. Aleksandra Ryba, Śp. Józefa Słowik.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć okolicznościowe albumy, książki i bajki dla dzieci poświęcone posłudze misyjnej tarnowskich misjonarzy na przestrzeni ostatnich 50 lat.

 

 1. Trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie – informacja w gablocie.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne – osobna kartka.

 

 1. Odbył się pogrzeb śp. Lecha Żelazowskiego. Dobry Jezu…