Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Niedziela Synodalna.

 

 1. Rozpoczęły się wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

 

 1. W Liturgii: wtorek – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.; środa – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. w naszym kościele w ten dzień o godz. 7.00 i 18.00 – składka na świętopietrze; sobota – święto NMP Tuchowskiej. Życzenia ….

 

 1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota lipca. Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W I piątek Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

 

 1. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę. Do zgłoszonych chorych pojedzie jeden ksiądz.

 

 1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

 1. Następna – I niedziela miesiąca – adoracyjna, ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. Już wkrótce Wielki Odpust Tuchowski 2022. Będzie on trwał od 1 do 10 lipca. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. W tym niespokojnym czasie szukania pokoju w świecie i w nas samych, zapraszamy wszystkich wiernych na odpust do Tuchowa. W imieniu wspólnoty redemptorystów zaprasza o. Bogusław Augustowski, proboszcz i kustosz sanktuarium.

 

 1. Ponieważ w trzecią i czwartą niedzielę sierpnia będą odpusty odpowiednio w kościele i w kaplicy, dlatego wyjątkowo niedziela chrzcielna połączona z uroczystym udzielaniem Chrztu św. będzie 14 sierpnia czyli w drugą niedzielę miesiąca.

 

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Jurczak – Kopeć, Słowik, Kozioł, Szopa – Beściak, Mundała. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Jolanta i Ryczek Małgorzata..

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie zaprasza na bezpłatne studia stacjonarne oraz studia niestacjonarne i podyplomowe – informacja w gablocie.

 

 1. Do odprawienia poza parafią zastało przekazane część intencji pogrzebowych za Śp. Zdeb Izabela, Śp. Zapart Adam, Śp. Gonciarz Stanisława, Śp. Wybraniec Stanisława, Śp. Ziewacz Stanisław, Śp. Pałucka Zofia, Śp. Pałucki Józef, Śp. Irena Latocha .

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.