1. Rozpoczęły się wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

1. W Liturgii: jutro – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.; wtorek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – Msze św. w naszym kościele w ten dzień o godz. 7.00 i 18.00 – składka na świętopietrze; piątek – święto NMP Tuchowskiej; sobota – święto św. Tomasza, Apostoła. Życzenia ….

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lipca. Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

1. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele.

1. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą.

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii lub kancelarii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować środki bezpieczeństwa. Do zgłoszonych chorych pojedzie jeden ksiądz.

1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

1. W następną – I niedzielę miesiąca – zmiany tajemnic różańcowych proszę dokonać indywidualnie;  składka (jak w każdą I niedzielę miesiąca) na cele diecezjalne. Zgodnie z Komunikatem Bpa Ordynariusza w przyszłą niedzielę ofiary do puszek dla poszkodowanych wskutek nawałnicy  – o przeprowadzenie zbiórki prosimy Parafialny Oddział Caritas.

1. Już wkrótce Wielki Odpust Tuchowski 2021. Będzie on trwał od 1 do 9 lipca. Dokładny program odpustu znajduje się na plakacie. Ojcowie Redemptoryści zapraszają wszystkich wiernych na odnowione, święte i Maryjne wzgórze do Tuchowa. W imieniu wspólnoty redemptorystów –   Bogusław Augustowski proboszcz i kustosz sanktuarium.

1. „Eucharystia daje życie” to hasło XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2021 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej. Będzie miała ona formę sztafetową, tzn. każdego dnia kolejne trzy grupy będą przemierzały wyznaczony odcinek trasy realizując program pielgrzymki. Radio RDN i telewizja Synaj tv będą transmitowały Msze Św. w Tarnowie i Częstochowie oraz przekazywały relacje z pielgrzymki. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone u Przewodnika Grupy nr 3 w Parafii Mościce lub pod numerem telefonu: 796 625 637. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 13.08.2021, o godz. 19.30 w Kościele w Mościcach. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki oraz na facebooku Grupy nr 3 św. Brata Alberta.

1. Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium świętego Józefa w Kaliszu, do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu oraz do Głogowca i Świnic Warckich, miejsca urodzin świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 17 i 18 lipca 2021 roku. Koszt to 350 złotych od osoby. Nocleg w pokojach dwuosobowych. Są jeszcze wolne miejsca – serdecznie zapraszamy. Kontakt do P. Roberta Rybaka Tel. 509024472, lub na email; rrybak@op.pl.

1. Ogłoszenie Dziekana WTST: Dnia 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

Link do rekrutacji: https://irk2.upjp2.edu.pl/pl/offer/REK2021_2022_IST_JSM_PL/programme/TWT-KP-SJ-a/

Sekretariat: tel. 146223331, email: wteol@diecezja.tarnow.pl

1. Ponieważ trzecia niedziela sierpnia zbiega się z Uroczystością Wniebowzięcia NMP, kiedy to zgodnie z tradycją suma jest połączona z dziękczynieniem za plony (dożynki parafialne) a w kolejne niedziele będą odpusty odpowiednio w kościele i w kaplicy, dlatego wyjątkowo niedziela chrzcielna połączona z uroczystym udzielaniem Chrztu św. będzie 8 sierpnia czyli w drugą niedzielę miesiąca.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Jasiński, Radliński, Ziewacz, Korus, Korus. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Kozioł Elżbieta i Słowik Katarzyna.

1. Zgodnie z wymogami od 26 czerwca do 31 sierpnia 2021 r. w obiektach kultu religijnego może przebywać nie więcej uczestników niż 75% obłożenia budynku z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny z zachowaniem przepisów dot. odległości (co najmniej 1.5 m) i zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Do limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych.

1. Spotkanie osób z rejonu który przygotowuje wieniec dożynkowy w obecnym roku odbędzie się w piątek 2 lipca o godz. 19:00 w budynku OSP Szczepanowice

1. Intencje mszalne – osobna kartka.

1. Odbył się pogrzeb śp. Jana Sumary. Dobry Jezu…