Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Rozpoczęły się wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

1. W Liturgii Kościoła: jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele w ten dzień o godz. 7.00 i 18.00 – składka na świętopietrze. Czwartek – święto NMP Tuchowskiej; piątek – święto św. Tomasza, Apostoła.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lipca. Spowiedź przed I piątkiem w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

1. W I czwartek modlimy się za powołanych i o nowe powołania do służby w Kościele.

1. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą .

1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii lub kancelarii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować środki bezpieczeństwa.

1. W I sobotę czerwca o godz. 6.30 nastąpi wystawienie Najśw. Sakramentu i o poprowadzenie modlitwy różańcowej wynagradzającej prosimy Różę Matek MB Bolesnej (Zofii Ziewacz), potem inne modlitwy z racji I Soboty, zakończenie modlitwy adoracyjnej i Msza św.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Renata Setlak, Katarzyna Jagoda, Krystyna Łabuz, Jadwiga Pabian, Maria Paciorek. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Majorek Bogusława i Kochańska Dorota.

1. Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy w Nowym Sączu zaprasza dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie. Ośrodek zapewnia:

– zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka dla dzieci już od 1 m-ca życia zagrożonych  niepełnosprawnością;

–  Szkołę Podstawową nr 5 dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, także z autyzmem oraz z głęboką niepełnosprawnością;

– ośrodek oferuje również Internat do 24 roku życia, zapewniający całodobową opiekę przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Ośrodka.

1. W piątek w Tuchowie odbył się pogrzeb tutejszego rodaka, śp. O. Jana Słowika, Redemptorysty. Dobry Jezu…