Dziś przypada ostatnia niedziela miesiąca czerwca, niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne

1. Informacja Wydziału Katechetycznego: „V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca czerwca”.
  2. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnej modlitwy:

Wtorek  Święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej Dokładny program odpustu znajduje się w gablocie, oraz stronie internetowej parafii. Ojcowie Redemptoryści zapraszają wszystkich wiernych  do Tuchowa.

Środa  – 3  lipca, święto św. Tomasza Apostoła,

Czwartek  – 4 lipca I czwartek miesiąca o godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa, potem Msza św.

Piątek– 5 lipca  I piątek miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

Sobota  – 6 lipca liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, która jest patronką współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej. W tym dniu przypada też  święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to również I sobota miesiąca O godz. 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, potem Msza św.

Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

Niedziela – 7 lipca -I niedziela miesiąca – adoracyjna; ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych

„Żyję w Kościele” to hasło 42. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17.08.2024 r. Eucharystią o godz. 6.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone w parafii Tarnów – Mościce.

Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200,00 zł – osoba dorosła oraz 75 zł – dziecko.

Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki oraz na facebooku gr. nr 3 św. Brata Alberta.

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz złożoną ofiarę. 100 zł Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Damijan, Kabała, Latocha, Tomasiewicz , Łazarek

Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Barbara i Łazarz Beata.

6 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

1. Odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Latochy, powierzmy Zmarłego Bożemu Miłosierdziu …