Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. W naszej parafii niedziela adoracyjna. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

Składka jak w każdą I niedzielę na cele diecezjalne Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 1. W tym tygodniu zapraszamy do wspólnej modlitwy:
 • Wtorek – 5 lipca 2022 roku, o godz. 14.00 spod krzyża na Woli wyruszy piesza pielgrzymka organizowana przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej do Tuchowa na wielki odpust tuchowski. Będziemy pielgrzymować na Eucharystię o godz. 18.30. Do wspólnego wędrowania zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny. Pielgrzymkę będzie zabezpieczała Ochotnicza Straż Pożarna w Szczepanowicach, której już dzisiaj serdecznie dziękujemy.

 

 • Środa – liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, która jest patronką współpracy misyjnej w diecezji tarnowskiej. W tym dniu przypada też  święto patronalne Apostolstwa Chorych. Podczas cotygodniowej nowenny będziemy modlić się za tych  tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

 

 • Czwartek – I czwartek miesiąca o godz.17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa, potem Msza św.

 

 • Piątek–  wspomnienie św. Jana z Dukli , prezb.

 

 

 1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.
 2. Ogłoszenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Pleśnej

 

 1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Skrzelowski, Słowik – Grzech, Stelmach , Baran – Dziekan, Kowalczyk.
 2. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Ryba Marta i Ryba Daria.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej