Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. W naszej parafii niedziela adoracyjna. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

1. W Liturgii Kościoła:

– poniedziałek – liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, która jest patronką misji diecezji tarnowskiej W tym dniu przypada też  święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

– środa, wspomnienie św. Jana z Dukli , prezb.

– sobota, św. Benedykta, opata, patrona Europy

1. Podczas środowej nowenny o godz. 18:00, pamiętając w szczególny sposób o chorych i seniorach naszej wspólnoty parafialnej, powierzymy ich Matce Bożej.

1. „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 VIII 2020 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną na placu katedralnym w Tarnowie i będzie miała formę sztafetową. Radio RDN będzie transmitowało Msze Św. w Tarnowie i Częstochowie oraz przekazywało relacje z pielgrzymki.

Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone u Przewodnika Grupy nr 3 pod numerem telefonu: 796 625 637. Grupa może liczyć maksymalnie 150 osób, dlatego o zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa w PPT wynosi w tym roku 50,00 zł za osobę dorosłą oraz 25 zł za dziecko.

Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronach internetowych Pielgrzymki oraz na facebooku Grupy nr 3 św. Brata Alberta.

1. Ogłoszenie Przewodniczącego Rady Rodziców

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Danuta Drożdż, Anna Drożdż, Angelika Szydłowska, Małgorzata Witkowska, Iwona Pałucka Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Rozpęda Stanisława i Ligęza Halina

1. Intencje mszalne