1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego

 

  1. Dziś I niedziela miesiąca – adoracyjna, ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Dziś odpust w Koszycach Wielkich.

 

  1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

 

  1. W liturgii: poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezb; wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męcz., patronki Europy; środa – święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.; czwartek – wspomnienie św. Klary, dziew.; sobota  – 13 dzień miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 procesja różańcowa – kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Życzenia…

 

  1. Pewnej osobie dziękujemy za ofiarę 220 zł. na potrzeby parafii. Bóg zapłać…

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Marta, Rybak – Mikuta, Kara, Szczurek, Słowik – Marszałek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Piktas Maria i Skrzelowska Angelika.

 

  1. Następna niedziela – chrzcielna. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

  1. Ogłoszenie od ks. Dyrektora Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej: „Chrystus naszą Paschą” to hasło 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone w Kancelarii Parafialnej w Mościcach oraz u Księdza Przewodnika. Spotkanie Przedpielgrzymkowe odbędzie się 12.08.2022, o godz. 19.30 w kościele w Mościcach.

 

  1. Z racji trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Ukazał się tom obejmujący świątynie dekanatów tarnowskich. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.