XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.08.2019 R.

1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

1. Dziś ofiary na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu: we wtorek 13 dzień miesiąca – o godz. 18.00 Msza św. a po niej Procesja Różańcowa – Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy, zachęcamy do licznego udziału, by jak najlepiej przygotować się do parafialnych uroczystości odpustowych. Środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe, prezb. i męcz.; czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. w ten dzień jak w niedziele. Błogosławieństwo ziół i kwiatów. Podczas Mszy św. w kaplicy o godz. 8.15 i w kościele o 9.30 tradycyjnie dziękczynienie za plony. W sobotę wspomnienie św. Jacka, prezb. Życzenia…

1. W przyszłą niedzielę 18 sierpnia uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi – chciejmy jak najlepiej uczcić Maryję zawierzając Jej Niepokalanemu Sercu wszystkie sprawy naszej parafii, naszych rodzin i nas samych. W sobotę od godz. 16.30 możliwość skorzystania ze spowiedzi św., ale też korzystajmy w tygodniu przed Mszami św. z możliwości spowiedzi św. Obok przygotowania duchowego do odpustu trzeba też przygotować się zewnętrznie – zapraszam na sumę zgodnie z tradycją do zaszczytnego udziału wszystkie asysty: druhów OSP, Orkiestrę, osoby do niesienia sztandarów i feretronów parafialnych, poczty sztandarowe, dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów i wszystkich, którzy pragną oddać hołd Patronce i Matce parafii. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. mgr Wojciech Jurkowski, proboszcz z Ładnej. Msze św. w Uroczystość Odpustową o godz. 7.00, suma o godz. 11.00 i po południu o 16.00, w kaplicy tradycyjnie o 8.15. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.30.

1. Przed odpustem zadbajmy też o piękno i estetykę cmentarza, zachowując ład, porządek i szacunek dla tego miejsca i osób tam spoczywających.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty 100 zł. Do sprzątania kościoła przed odpustem prosimy panie: Anna Stefańska, Anna Wózek, Edyta Klimek, Helena Kordzikowska, Maria Sobczyk, Barbara Trytek, Elżbieta Słowik, Renata Szułakiewicz, Halina Szułakiewicz. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Zapart Małgorzata i Rzońca Anna.

1. Informacja od Dyrektor Centrum Kultury w Pleśnej, pani Jolanty Kuczera – Stankowskiej: Wójt Gminy Pleśna oraz Centrum Kultury zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się w niedziele, 18 sierpnia w Pleśnej. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą Dożynkową o godz. 15.00 na nowo otwartym placu targowym. W programie święta plonów także gminny przegląd wieńców oraz występy folklorystyczne. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej gminy.