Parafia Niepokalanego Serca Maryi

Szczepanowicach

1. „Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla Słowenii”

1. Dziś 13 dzień miesiąca – w ramach kolejnego Nabożeństwa Fatimskiego po Mszy św. o godz. 16.00 procesja różańcowa. Zachęcamy do licznego udziału.

1. Trwają wakacje. Serdecznie witamy w parafii przybyłych gości. Zapraszając do udziału w liturgii, życzymy twórczego wypoczynku.

1. W liturgii tego tygodnia: jutro – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezb. i męcz.; wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP – odpust w Pleśnej i w Błoniu. W naszej parafii Msze św. w ten dzień jak w niedziele. Błogosławieństwo ziół i kwiatów. Podczas Mszy św. w kaplicy o godz. 9.00 i w kościele o 11.00 tradycyjnie dziękczynienie za plony. Grupy dożynkowe niech przyjdą z wieńcami na godz. 10.50 przed główne wejście kościoła parafialnego, o 11.00 msza św. dziękczynna za plony. Zgodnie z apelem Przewodniczącego KEP o pomoc dla Słowenii we wtorek zbiórka do puszek na ten cel. W czwartek wspomnienie św. Jacka, prezb. Życzenia….

1. W czwartek – 17 sierpnia – wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”. Zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami, do skorzystania z transmisji na falach radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

1. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia uroczystość odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi – chciejmy jak najlepiej uczcić Maryję zawierzając Jej Niepokalanemu Sercu wszystkie sprawy Kościoła, Ojczyzny, naszej Diecezji i parafii, naszych rodzin i nas samych. Prośmy szczególnie o pokój w świecie, o ustanie wojny za naszą wschodnią granicą. W tygodniu przed Mszami św. możliwość spowiedzi św. Obok przygotowania duchowego do odpustu trzeba też przygotować się zewnętrznie – zgodnie z tradycją zapraszamy na sumę do zaszczytnego udziału wszystkie asysty, wszystkich, którzy pragną oddać hołd Matce i Patronce parafii. Prosimy też dzieci dzwoniące i sypiące kwiaty, dzieci I-Komunijne w strojach. Msze św. w Uroczystość Odpustową o godz. 7.00, suma o godz. 11.00 i po południu o 16.00, w kaplicy tradycyjnie o 9.00.

1. Za dwa tygodnie odpust w kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej – suma o godz. 11.00. Z tej racji Msze św. w kościele parafialnym 27 sierpnia br. o godz. 7.00, 9.00 i 16.00.
  2. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania i przygotowania kościoła przed odpustem prosimy rodziny państwa: Wójcik, Kot, Bogusz – Długosz, Fikas, Soboń, Soboń, Jurczak – Kopeć, Słowik, Kozioł, Szopa – Beściak. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Rozpęda Stanisława i Ligęza Halina.

1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

1. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza do wzięcia udziału w dwusemestralnym Diecezjalnym Studium Rodziny. Zajęcia będą odbywać się od września do czerwca w jedną sobotę miesiąca w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Uczestnicy zajęć otrzymają wiadomości m. in. za zakresu: naturalnych metod rozpoznawania płodności, psychologii małżeństwa i rodziny, prawa kanonicznego, teologii. Szczegółowe informacje na stronie drtarnow.pl i w kancelarii parafialnej.

1. Ogłoszenie Wójta Gminy Tarnów o obchodach rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 – w gablocie. Również w gablocie informacja o badaniu wzroku.